Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Боя за яйца в каналите да се сипе, и ако се оцвети долу, поне да е ясно откъде е.
brum - майстор
Боята за яйца ще се пробва. Ама канал има ли шанс да протече след 15 годин вярна служба? Иначе долу са на окачен таван в баните. Някъде над него тече и според съседа теча е в ъгъла към куфара в който е вертикалният щранг. При мен там е почти сухо с много малко изключение точно над мястото на което обяснява, че тече. Има леко избила влага. Ама тая влага дали идва от мен или не не мога да разбера за сега.

Тази работа с боята за яйца как се прави? Колко се разрежда? И колко боя за яйца?

Тръбите не ми се ще да ги къртя докато не съм убеден и това се опитвам да постиган. Тоя с термокамерата каза къде е, ама при все, че теча долу е като струйка, а при мен налягането пада бавно имам съмнения. Ако се окаже, че е при мен ще се кърти разбира се.

За плочките - има шанс да има останали в мазето. Ще се провери като (и ако) дойде момента за тази работа.
Hoвoceлckи - майстор
Набавяш ендоскоп (има евтини за телефон). Съседът ти се съгласаява да пробиете малък отвор в ГК на тавана му. Вероятността да се стича по щранга от по-горе никак не е малка. Тъкмо ще огледате и куфара при теб.
brum - майстор
Щранга мога да го огледам и от моят етаж. Има ревизионен отвор и водомерите са в него. Има леко мокро в единият му ъгъл долу. Другото е сухо.

Реално и те трябва да имат ревизионен отвор. Ще ида да погледна какво с вижда в горният край при тях.
yanko78 - специалист
При мен правиха ремонт на горния етаж и беха заседнали мизерии в шранга който е за тоалетната и течеше в комшийката и избиваше по стените у нас. Разбихме моя куфар и лъснаха найлонови торби които са го запушили. От там водата не изтичаше или по скоро слабо течеше и преливаше нагоре. Може да са хвърляли дамски превръзки или подобни неща и при теб да се е запушил и нивото да се навдига и прелива през снадките на тръбите.
brum - майстор
Прилагам чертеже за да е малко по-лесно за ориентиране. Там където е зелено е моята баня. Защриховането е бетон, другото е тухла. Разпределнието е такова каквото е на чертежа. В съседа я няма душ кабината и в началото подозренията бяха върху тръбата която е оставена за да бъде свързана такава.

Зеленото е куфара на вертикалният щранг. Теча на долният етаж е на ръба на куфара на този вертикален щранг който е към мивката.

При мен има съвсем малко мокро петно на същото място в куфара. Точно този ръб който тече при съседа от долу.

Лилавото е спалнята и банята на съседа. В спалнята е избила вода на височина около 50см от пода там, където е лилавото.

Какво става на етажа под съседа не знам. Хората там ги няма към момента. Сега като се замисля за това, че в съседа е избило на височина 50-тина сантиметра от пода подозирам, че не е канал. Или е в моята, или е в неговата баня.

Правя тест довечера под налягане на тръбите за топлата вода и гледам колко ще падне налягането. Допълвам няколко пъти и пак проверявам. Ако всеки път пада - при мен е.

Прикачен файл

shema.jpg
kozl - майстор
Вана имаш ли и сифона ти какъв е?
Това мокро в спалнята на съседа, а в твоята нищо е загадка :?
brum - майстор
Вана има. Проверено е под ваната и е сухо. Ревизионният капак е направен с вентилационна решетка, а отворите от страни уплътнени за да има постоянно проветрение там и да не влиза вода и в същото време да съхне.

И мен това ме озадачава при съседа. Ама съдейки по това, че стената в по-голямата част е тухла съм склонен да приема вариант в който тече при мен, минава през тухлата и стига до някой кабел по който пълзи.

Утре се надявам на информация от съседа под нас дали още тече. Ще са се събрали близо ден и половина без да тече вода по сифоните в банята и по тръбата за топла вода. Ако още тече ще се търси в банята на съседа. Както писах при мен тест на тръбата за студена вода довежда до съвсем малко спадане на налягането и то при инсталация с кранове (включително тоалетно казанче), а не с тапи. Та ако заложим теч от там с по капка на час е абсурдно да направи гьол в банята на долният етаж.
iliya_i - майстор
вт окт 26, 2021 4:04 pmbrum написа:
Лилавото е спалнята и банята на съседа. В спалнята е избила вода на височина около 50см от пода там, където е лилавото.

..... Сега като се замисля за това, че в съседа е избило на височина 50-тина сантиметра от пода подозирам, че не е канал. Или е в моята, или е в неговата баня.
Водата има способността да се изкачва капилярно по варо-пясъчна мазилка. Та не изключвай и това като възможност.
brum - майстор
В съседа е хоризонтална мокра линия която върви по двете стени дето са на 90 градуса. Само линията е надула мазилката. Под нея и над нея е сухо. Ама ще се мисли и в тази посока. Нека да направя още една проба на тръбата за топлата вода. Надявам се да успея тази вечер.

Тема "Съвети за отстраняване на теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: