Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
little_hooligan - специалист
Здравейте

Оказа се, че тръбата, по която тече топлата вода и нагрява лирата в банята ми е спукана. Снимахме я с термокамера и установихме точното място на теча, което е на пода на около 60 см от отвора за лирата в банята.

Сега вариантите ми са 3:
1) Да изкъртя няколко плочки и да коригирам пукнатината. Бая къртене ще падне, защото отдолу след замазката на пода има още 3-4 см дебел слой лепило.

2) Да пробваме да извадим гофрираната тръба и да положим нова - това предложение ми даде ВиК майстора, но на мен ми се струва мисия невъзможна, защото дължината на тръбата от колекторите до лирата е към 3 метра. Не виждам как ще я извадим, тъй като има няколко завоя.

3) Третия вариант - аз предпочитам този вариант, тъй като не искам да къртя нищо, а и ми се струва доста иновативен :roll: . Какво мисля да направя:
Купувам си спрей за течове, епокси спрей, течна гума или както там се нарича :mrgreen: . След това си вземам една тръбичка 70-80 см и единия й край мога да използвам за пръскане със спрея :supz: , а другия го пъхам в тръбата на топлата вода до мястото, където е теча :finga: . Мога да си купя и миникамера с фенерче (не са скъпи, проучих вече) която да вържа към лаптопа ми и към тръбичката, за да видя къде точно трябва да пръскам :supz: . Луда работа е като цяло, но пък защо да не се получи, ако има надеждно епокси, спрей, течна гума или както там се нарича :roll: Вие какво мислите за този вариант, който сам си измислих, има ли резон или нема смисъл.
ky-kyy - майстор
По-добре пусни наноботи. :lol:
muhala - майстор
Спирай този клон от колектора и не го мисли.
Като му дойде времето ще го оправиш.
Да не съм лош пророк, но щом една се е пукнала, няма да е последната.
krasi92 - майстор
Вариант едно е махаш тръбата от лирата и от колектора и я подменяш.
Вариант две е махаш тръбите от колектора и си слагаш електрическа лира.
Вариант три е без лира в банята
little_hooligan - специалист
Май реших как ще го направя:

Махането на тръбите ще е доста трудно, човека който ми инсталира газовото котле каза, че ще стисне ръката на този, който успее. Затова според мен ще е най-лесно да махна лирата в банята и да си сложа електрическа, както ме посъветваха в предния пост. Проблемът е че няма проводник наоколо, но аз мисля че намирам решение и за това - мога да пусна триметров проводник по самата тръба, която няма да вадя, от колектора до лирата. На колектора ще сложа кранчета или направо тапи и ще спра водата по тая тръба. Така ще имам проводник на същото място в банята, където е сегашната ми лира без дупчене и къртене и ще мога спокойно да си сложа електрическа лира :wink:
kozl - майстор
пет окт 29, 2021 9:43 pmlittle_hooligan написа:
3) Третия вариант - аз предпочитам този вариант, тъй като не искам да къртя нищо, а и ми се струва доста иновативен :roll: . Какво мисля да направя:
Купувам си спрей за течове, епокси спрей, течна гума или както там се нарича :mrgreen: . След това си вземам една тръбичка 70-80 см и единия й край мога да използвам за пръскане със спрея :supz: , а другия го пъхам в тръбата на топлата вода до мястото, където е теча :finga: . Мога да си купя и миникамера с фенерче (не са скъпи, проучих вече) която да вържа към лаптопа ми и към тръбичката, за да видя къде точно трябва да пръскам :supz: . Луда работа е като цяло, но пък защо да не се получи, ако има надеждно епокси, спрей, течна гума или както там се нарича :roll: Вие какво мислите за този вариант, който сам си измислих, има ли резон или нема смисъл.
Не се писал каква точно е тръбата, вероятно полиетилен. От изброените препарати ни един не го лепи полиетилена. Най-вероятния резултат е или теча да не спре или запушена тръба.
Добре че се отказа от този вариант и заложи на сполучлив :thumbs:
ky-kyy - майстор
съб окт 30, 2021 7:19 amlittle_hooligan написа:
мога да пусна триметров проводник по самата тръба, която няма да вадя, от колектора до лирата.
Да, този вариант е най-удачен :) Вземи си едно, ей такова жило, за да изтеглиш лесно кабела.


Изображение

Тема "Вътрешно спиране на теч от тръба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: