Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lpoik - специалист
пон ное 08, 2021 1:36 pmburkov написа:
Ще мине през стабилизатор, защото има често падове на напрежението. Но е с френски щепсел да не стане беля.
Мойта помпа е бибо (вибрационна) от ефтините и влиза точно Ф110, но съм я пуснал в кладенец на 10 метра. Оригиналня кабел е двужилен 1,5квадрата, седи си в кладенеца вече 4 години и не съм имал проблеми.
krasi92 - майстор
Ако кабела на помпата е трижилен и удължителя трябва да е трижилен без значение че го връзваш за двупроводна инсталация. Всеки контакт задължително се занулява или заземява.
preslav - майстор
пон ное 08, 2021 1:36 pmburkov написа:
Ще мине през стабилизатор, защото има често падове на напрежението. Но е с френски щепсел да не стане беля.
Френските са добре замислени, но все пак е по-добре да спазиш инструкцията на производителя на помпата, че знае ли се кой ще пипа след и около теб.
Чираче - майстор
пон ное 08, 2021 7:24 pmpreslav написа:
но все пак е по-добре да спазиш инструкцията на производителя на помпата, че знае ли се кой ще пипа след и около теб.
Така е. Инструкцията на производителя трябва да се спази. Иначе гаранцията отпада.

Преди два месеца се наложи да монтирам нов вертикален бойлер Атлантик, 80л. На две места в инструкцията е записано, че предпазния клапан трябва да се монтира на изхода от бойлера. Т.е. на топлата вода. За мен е грешно, но спазих инструкцията. Според мен, предпазен клапан ВИНАГИ се монтира на входа в бойлера, на студената вода. Вие кажете кое е правилно.
zz_stefanov - майстор
Моите бойлери са все с предварително монтиран клапан на студената вода (елдом), като гаранцията се нарушава ако се демонтира.
Ако клапана на твоите бойлери не е нещо по различен, трябва да е от към студената вода.
Такива глупости съм съм чел в преведените на български инструкции, че не се учудвам да е грешка.
burkov - специалист
Интересно се получиха нещата.
Един комшия ще ни даде помпа за пробата и решихме да съберем маркуч и взех кабел 3х2.5.
Помпата ще ни я дадат другата седмица, та решихме да премерим пак нивото. Вече има 60 метра воден стълб, 25 метра от повърхността. Та може и да излезе вода. Малко ме затруднява избора на помпата обаче, защото на повечето им дават максимално 30 метра потапяне, а това значи 30 метра над дъното.
venci.ivanov22 - специалист
нед ное 14, 2021 11:21 amburkov написа:
Интересно се получиха нещата.
Един комшия ще ни даде помпа за пробата и решихме да съберем маркуч и взех кабел 3х2.5.
Помпата ще ни я дадат другата седмица, та решихме да премерим пак нивото. Вече има 60 метра воден стълб, 25 метра от повърхността. Та може и да излезе вода. Малко ме затруднява избора на помпата обаче, защото на повечето им дават максимално 30 метра потапяне, а това значи 30 метра над дъното.

Пичове аз съм с малък сондаж но водата излиза на 6,7 метра казвате че е с помогне на водата дебита се увеличава ли?
С времето че нещо онзи ден воден стълб 7 метра, днеска 3 нещо или не съм премерил как хората или нз....
Vlad76 - специалист
При мен също първоначално сондажна бе сух, в последствие се напълни и започнах да го източвам. Дълбочината е 59 м, след 4-я метър е изцяло е в скала и не съм полагал тръби. Започнах източване то с вибрационна помпа тайфун 2 като я пусках до дъното на сонажа. В последствие я ползвах за пълнене на 1000 литров резервоар. От резервоара към къщата ползвам хидрофор. Дебита на сондажа е 2000литра за 24 часа. От 2011 до 2017 изгоряха две помпи тайфун 2, като сондажа се източва 2 пъти на ден и се използва за периода от март до октомври/ноември. От 2017 съм с 3SHM 1.8/27 за 10 минути източва 500 литра, потопена е на 55 метра. За сега реголирам ръчно но за в бъдеще обмислям да е автоматично и целогодишно
burkov - специалист
чет ное 18, 2021 11:09 pmVlad76 написа:
При мен също първоначално сондажна бе сух, в последствие се напълни и започнах да го източвам. Дълбочината е 59 м, след 4-я метър е изцяло е в скала и не съм полагал тръби. Започнах източване то с вибрационна помпа тайфун 2 като я пусках до дъното на сонажа. В последствие я ползвах за пълнене на 1000 литров резервоар. От резервоара към къщата ползвам хидрофор. Дебита на сондажа е 2000литра за 24 часа. От 2011 до 2017 изгоряха две помпи тайфун 2, като сондажа се източва 2 пъти на ден и се използва за периода от март до октомври/ноември. От 2017 съм с 3SHM 1.8/27 за 10 минути източва 500 литра, потопена е на 55 метра. За сега реголирам ръчно но за в бъдеще обмислям да е автоматично и целогодишно
Това звучи доста интересно. В кой район се намирате?
feikot - специалист
https://elmashbg.com/product/3-sondazhn ... tar-75-mm/
Това животно няма убиване,ползвам я в сондаж на къра,що тиня и камъчета са минали през нея, 6 кубика на час си ги прави. Вярно от 17 м дълбочина,но ти гарантирам на твоята дълбочина ще е безгрешна.

Тема "Сух сондаж се пълни с вода, идея за помпа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: