Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Vlad76 - специалист
пет ное 19, 2021 10:24 amburkov написа:
чет ное 18, 2021 11:09 pmVlad76 написа:
При мен също първоначално сондажна бе сух, в последствие се напълни и започнах да го източвам. Дълбочината е 59 м, след 4-я метър е изцяло е в скала и не съм полагал тръби. Започнах източване то с вибрационна помпа тайфун 2 като я пусках до дъното на сонажа. В последствие я ползвах за пълнене на 1000 литров резервоар. От резервоара към къщата ползвам хидрофор. Дебита на сондажа е 2000литра за 24 часа. От 2011 до 2017 изгоряха две помпи тайфун 2, като сондажа се източва 2 пъти на ден и се използва за периода от март до октомври/ноември. От 2017 съм с 3SHM 1.8/27 за 10 минути източва 500 литра, потопена е на 55 метра. За сега реголирам ръчно но за в бъдеще обмислям да е автоматично и целогодишно
Това звучи доста интересно. В кой район се намирате?


Южна България
Кирково обл Кърджали
За дълбочина от 85метра мисля че трябва да се ориентираш към многостъпална помпа ф75мм с воден стълб поне 100 метра
burkov - специалист
Ще взема читава помпа, но след като видя колко вода има налична. Не е оправдано да извадя 800 - 1000 лева за помпа и след това да я държа в мазето. Отделно и тръби трябва да се пуснат, но първо да проверим количеството.
За съжаление последните две седмици нямаше как да пробвам, но се надявам на следващата.

Вие имате ли проблем със свличане, щом е без тръби?
Vlad76 - специалист
Няма свличане. В първите 4 м има набита метална тръба ф140 с дебелина около 1см. Сондажа е ф130 в плътна скала(брус така и казват на тази скала по нашия край)
Vlad76 - специалист
https://argo-market.com/Products/Details/2474
Едно предложение валидност 28.11 2021
tqnata84 - напреднал
вт ное 02, 2021 5:09 pmburkov написа:
Явно правилно съм разбрал в крайна сметка.
Намерих едни помпички за по 150-200 лева, колкото за пробата.
Сега трябва и маркуч и кабел да избера.

Уикенда мисля да се пробвам и да видя какво се получава.
Дано само наистина не загубя помпата, както беше писал човека по-горе.
Няма ли опитен продавач-консултант в твоя район.
Да ти предложи решение :)
burkov - специалист
Вчера 3 часа си играхме да вържем кабел, маркуч, въже и помпа. И аха да пуснем помпата и на десетия метър запушено.

85 метра дупка и 75 от тях за греда. Мислим си, че водата вероятно е на тая дълбочина и е напълнина с някакъв нанос. Вече не знам дали ми се занимава повече, ама пусто много е зле положението лятото.
Сега ми казват, еърлифт че трява да правим. Дали си заслужава още пари в тая дупка...?
vladtod - специалист
Това е геологически сондаж , не разчитай на кладенец , ако беше по на плитко да ставаше със самозасмукваща помпа ок, но на тази дълбочина не си заслужава. Сам решаваш .
feikot - специалист
вт ное 30, 2021 1:03 pmburkov написа:
Вчера 3 часа си играхме да вържем кабел, маркуч, въже и помпа. И аха да пуснем помпата и на десетия метър запушено.

85 метра дупка и 75 от тях за греда. Мислим си, че водата вероятно е на тая дълбочина и е напълнина с някакъв нанос. Вече не знам дали ми се занимава повече, ама пусто много е зле положението лятото.
Сега ми казват, еърлифт че трява да правим. Дали си заслужава още пари в тая дупка...?
Викай лайнарка, ще го изсмучат, но проблема, че се запушва ще остане

Тема "Сух сондаж се пълни с вода, идея за помпа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: