• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kr1100 - майстор
вт ное 23, 2021 2:14 pmgogyto написа:
Няма ли обяви ? Или някой познат , на който скоро са копали ?
Обяви има само за сондажи, сега разпитвам дано да намеря...
[/quote]
Тука имаше разкепени преди 3-4 г обяви с телефон на 1 човек от Провадия. Ако издиря при някой съсед ще ти го напиша.
Иначе за 7-8 м можеш и с помощник да го изкопаеш. Малък багер по 3м и надилу на ръка. Не знам как е при тебе надолу почвата - поразпитай съседите за да си подготвен. Ако е песъкливо - пръстени или купуваш готови или лееш на място. Готовите са много тежки за преместване и спускане.
gogyto - специалист
вт ное 23, 2021 6:30 pmkr1100 написа:

Тука имаше разкепени преди 3-4 г обяви с телефон на 1 човек от Провадия. Ако издиря при някой съсед ще ти го напиша.
Иначе за 7-8 м можеш и с помощник да го изкопаеш. Малък багер по 3м и надилу на ръка. Не знам как е при тебе надолу почвата - поразпитай съседите за да си подготвен. Ако е песъкливо - пръстени или купуваш готови или лееш на място. Готовите са много тежки за преместване и спускане.
На съседите са с готови пръстени правени, по-метър високи.
kr1100 - майстор
вт ное 23, 2021 6:44 pmgogyto написа:

На съседите са с готови пръстени правени, по-метър високи.
Адски тежки. :shock:
Сбаща ми навремето ги ляхме високи по 30 см
Абе направи си сметка колко струват готовите и да купиш пясък, чакъл, цимент и арматура и с калъп да ги лееш на място .
Тези по 1м високи са над 500кг тегло. трябва или кран или много здрава лебедка и тринога.
gogyto - специалист
вт ное 23, 2021 9:00 pmkr1100 написа:
вт ное 23, 2021 6:44 pmgogyto написа:

На съседите са с готови пръстени правени, по-метър високи.
Адски тежки. :shock:
Сбаща ми навремето ги ляхме високи по 30 см
Абе направи си сметка колко струват готовите и да купиш пясък, чакъл, цимент и арматура и с калъп да ги лееш на място .
Тези по 1м високи са над 500кг тегло. трябва или кран или много здрава лебедка и тринога.
Е, сега има се продават всякакви, как ти е кеф :)
gogyto - специалист
Имало вече и PVC пръстени за кладенци и ями, някой да има повече информация за това?!
chapara - майстор
myhome-bg.decoratex.biz
У ДОМА / ВОДОСНАБДЯВАНЕ / ПЛАСТМАСОВИ ПРЪСТЕНИ ЗА КЛАДЕНЕЦ: ВИДОВЕ И ФУНКЦИОНАЛНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ
nabi - специалист
Здравейте откъде сте ,преди 2години ми копаха кладенец човека дойде с един малък багер от Девня и за един ден го направи сложи свредло и с него проби надолу донеси пръстени пусна ги в дупката .
gogyto - специалист
пет дек 17, 2021 10:39 pmnabi написа:
Здравейте откъде сте ,преди 2години ми копаха кладенец човека дойде с един малък багер от Девня и за един ден го направи сложи свредло и с него проби надолу донеси пръстени пусна ги в дупката .
От Русе съм...
gogyto - специалист
Все още търся кладеничар за Русе.
  • 1
  • 2

Тема "Питане за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: