• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gogyto - специалист
Здравейте, имам следния казус. Ще дълбая за вода, на вилата.
Водата излиза на 7метра в съседите над мен и те са с кладенец.
При комшията под мен е на 4метра също с кладенец.
И двамата не са се оплавали с недостиг на вода през цялата година
Аз ще правя сондаж обаче и ме интересува до каква дълбочина е нужно да се пробие, за да нямам проблеми, тъй като няма да бъде кладенец и диаметъра ще е сравнително малък - 125мм.
krasi92 - майстор
30 метра евентуалноако не изчезне водата
gogyto - специалист
То се замислям дали да не е кладенец, при това положение...обаче не знам дали мога да намеря някой който да го направи.
vladtod - специалист
Ти си посредата , багер изкопа до 5.50 спокойно като диаметъра горе беше 2м а долу 1 м. Слагаш пръстени и си готов.
gogyto - специалист
пон ное 22, 2021 8:44 pmvladtod написа:
Ти си посредата , багер изкопа до 5.50 спокойно като диаметъра горе беше 2м а долу 1 м. Слагаш пръстени и си готов.
Мисля, че голям багер няма как да влезе в имота за жалост...
KingLin - майстор
Сондаж става ако водоносния слой не е много плитко, защото ако го пробиеш може да изчезне както твоята вода така и на комшиите. Такива метри се копаят и на ръка. Копали сме 13 метра кладенец през варовити камъни на баща ми. Зор е ама някак по-сигурно. Аз си направих сондаж при мен защото търсех по-голям дебит. Сондьорите спряха да дълбаят в момента в който почна да излиза мергела. Вода имам бол ама и още толкова пясък :( При кладенеца пясък няма като се направи правилно.
kr1100 - майстор
пон ное 22, 2021 10:55 pmKingLin написа:
....( При кладенеца пясък няма като се направи правилно.
Споко има пясък.
Дъното е на пясък. За най-долните до ъното е ясно ,че не трябва да При мен от около 1,7м надолу до 8,5м дъно е само едър пясък с баластра. От 1,7м надолу копаене само с кофа - загребваш и кофата нагоре. От 3м надолу копаене в "комин" от беетонни пръстени / копаеш - слизат надолу.../
Последна промяна от kr1100 на вт ное 23, 2021 2:09 pm, променено общо 1 път.
gogyto - специалист
Не съм запознат професионално, ама все повече клоня към кладенец...остана и да намеря хора за тази работа....
kr1100 - майстор
вт ное 23, 2021 11:49 amgogyto написа:
Не съм запознат професионално, ама все повече клоня към кладенец...остана и да намеря хора за тази работа....
Няма ли обяви ? Или някой познат , на който скоро са копали ?
gogyto - специалист
вт ное 23, 2021 2:10 pmkr1100 написа:
вт ное 23, 2021 11:49 amgogyto написа:
Не съм запознат професионално, ама все повече клоня към кладенец...остана и да намеря хора за тази работа....
Няма ли обяви ? Или някой познат , на който скоро са копали ?
Обяви има само за сондажи, сега разпитвам дано да намеря...
  • 1
  • 2

Тема "Питане за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: