Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
sergy - напреднал
Здравейте,
Блокът е над 40 годишен, тухла, с дълбоки мазета. След неоправени запушвания и груба намеса вече имаме отклонени щрангове ПВЦ Ф110 - на едно място 3 в 1, на другото 2 в 1, ама не кафе, а кафяво. За да не се повтори опитахме тук-там и случихме на една коректна фирма 611 от Дружба 1. Отпушиха чрез машина с компресор през шахтата до блока през каменина Ф150 към "тапата" на 15 м под сградата. Половин ден.
Постингът ми е за проблема с мазнината. Оказа се, че освен парцалите и т.н., в запушването участват големи топки втвърдена мазнина, в блок с парно. Според мен това е палмова мазнина, стеаринът в нея се топи към 50 градуса. Та изводът ми е да посъветваме комшиите да не си чистят фритюрниците в канала, няма да има топки. За фирмата - на пощата.
Lutchezar - майстор
И само с пилешка мазнина се получава същият ефект, та не е задължително да е палмова.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
С всяка мазнина става :-) Чудичко ми е, как ще ги посъветвате, комшиите ...
krasi92 - майстор
Остава да си регистрираш съседите тук за да прочетат съветите ти.Каменина ви е проблем и парцалите също.Памперси и превръзки са за коша

Тема "Запушен от мазнина от фритюрници канал в мазето" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: