• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
resistbody - майстор
чет окт 27, 2022 9:34 pmkrasi92 написа:
Кмета на съответното населено място също може да ти съдейства и да изпрати документите по служебен път.
Не ми се занимва, преди 3 месеца писах за едно дърво за окастряне, никва не са я свършили.. иначе след 5 дена идваха на място и го показах..
dedal написа:
Да впишат сондажа в регистъра.
Иначе ми приеха по маил без проблем. Дадоха ми входящ номер. И ми отказаха после вписване. Имаш срок за обжалване 7 дена, та се почна една сага с адвокати. Вчера минах дело и нямам още решение. Ама те така, да си разнообразим живота, а и адвокатите хляб искат.
Какво правим като откажат, хем ще знаят че го имам, хем не искат да ми го регистрират..
dedal - специалист
чет окт 27, 2022 10:07 pmresistbody написа:
чет окт 27, 2022 9:34 pmkrasi92 написа:
Кмета на съответното населено място също може да ти съдейства и да изпрати документите по служебен път.
Не ми се занимва, преди 3 месеца писах за едно дърво за окастряне, никва не са я свършили.. иначе след 5 дена идваха на място и го показах..
dedal написа:
Да впишат сондажа в регистъра.
Иначе ми приеха по маил без проблем. Дадоха ми входящ номер. И ми отказаха после вписване. Имаш срок за обжалване 7 дена, та се почна една сага с адвокати. Вчера минах дело и нямам още решение. Ама те така, да си разнообразим живота, а и адвокатите хляб искат.
Какво правим като откажат, хем ще знаят че го имам, хем не искат да ми го регистрират..
Е съдим до дупка.
Па ако загубя те ще ме съдят, че не е ясно как без бой аджаба ще ми влязат в двора да го запечатат тоя сондаж
Закона е тотално сбъркан, наредбата който я е писал не е виждал закона.

Както казах и адвокатите хляб ядат

Иначе чакам съдебно решение и каквото сабя покаже. Те вече знаят, че съществува сондаж и ако не е вписан подлежи на запечатване по всички параграфи.
Ще кача решението тук
dedal - специалист
Та това е сагата. Като гледаш е лесно, като подаваш документи е лесно, ама ако ти откажат се почва филма.
Аз вероятно ще спечеля делото просто закона казва, че печеля. Обаче от басейнова такива дреболии като закони не четата. И си е приключение като на Ахил и Аргонавтите.
И в крайна сметка всички ще платим разходите за това че някой не е ощастливил дамата която разглежда документите.
resistbody - майстор
Ще се пробвам по мейла да регистреирам сондажите/кладенците.. те такива подробности искат дето няма как да ги знам.. метри, години, диаметри.. те двата са от преди да се родя..
bigdragon - майстор
По мейла става, проверено.
Метрите и диаметрите се мерят приблизително, а за годините гледаш в тавана.
Само за сервититута внимавай, ако го нарушаваш се иска и разрешение от съседа.
При мен е нарушен, кладенеца е на границата на два имота, но и двата са мои и няма ограда.
Декларирах отстояние три метра от границата и готово, не си давах
нотариално заверено разрешение на себе си...
Последна промяна от bigdragon на пет окт 28, 2022 12:33 am, променено общо 2 пъти.
resistbody - майстор
пет окт 28, 2022 12:27 ambigdragon написа:
Метрите и диаметрите се мерят, а за годините гледаш в тавана.
Само за сервититута внимавай, ако го нарушаваш се иска и разрешение от съседа...
Отговарят на 3-те метра... ама то единия е от 50-60-та година.. тогава закона е бил друг предполагам.. Бе за всичко смятам да гледам тавана.. то единия не е използваем, даже никой няма в тая къща ма бунара е там..
fbr - майстор
пет окт 28, 2022 12:00 amresistbody написа:
Ще се пробвам по мейла да регистреирам сондажите/кладенците.. те такива подробности искат дето няма как да ги знам.. метри, години, диаметри.. те двата са от преди да се родя..
Доколкото разгледах, по мейла става само с електронен подпис.
zz_stefanov - майстор
Точно сега под натиск от половинката ни хрумна да копаем кладенец, даже сме пазарили оглед и обследване, та се чудим кой път да хващаме.
Да подадем заявление и да го прекараме като стар под зоркия поглед на комшиите, не ми допада.
Ако подадем заявление като за нов, дали ще го разрешат?

ПП Сега попаднах на техния сайт, че и новият кладенец е на уведомителен режим. https://egov.bg/wps/portal/egov/dostavc ... slugi/2164
Та ще действам.
resistbody - майстор
Сега се обаждах в басейнова, става и по пощата с писмо, заявление ОБРАЗЕЦ РГ2 може и без скица и без нотариален акт, каза ако съм имал по-добре да пратя..
nikolov333 - майстор
За кладенците е ок..Със сондажите кво правим, че има хиляди такива без разрешение за строеж и т.н.?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10

Тема "Регистрация и узаконяване на сондаж за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: