• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
чет ное 03, 2022 2:51 pmmiroki написа:
Аз помня, че регистрираха, но искам да знам дали е факт.
Провери. Басейнова си има екселски файл по региони. По населено място, улица номер или по номер на парцел и номер на квартал ще си видиш дали е регистрирано.

Не вярвам физически басейнова да може да отговори на цялата кореспонденция с която е залята.
miroki - майстор
Има името на селото и 20+ кладенеца в него. Няколко парцела имат номера, но не всички. И нищо не излиза по тези номера. Ако аз се наредя на басейнова, ще ме върнат понеже не съм собственик. Търся връзки сега....
resistbody - майстор
Предлагат удължадване срока от 1 до 3 години...
https://www.24chasa.bg/bulgaria/article/12898839
Киррил - специалист
https://agrozona.bg/nov-zakonoproekt-pr ... X5x4zfSaMg
Група народни представители са внесли Законопроект за изменение и допълнение на Закона за водите, в който предлагат регистрацията на кладенци да бъде в сила само в случаите при използване за стопанска дейност, но не и за битови нужди.

Публикуваният на 3-ти ноември Законопроект на страницата на Народното събрание предлага също изграждането на кладенец за индивидуално безплатно водовземане на подземни води да се извършва, без да е необходимо разрешително.

Законопроектът, предложен от десетимата народни представители на „Възраждане“ предвижда още водовземни съоръжения, предназначени за дейности по чл. 43, ал. 2 може да се използват за стопански цели след издаването на разрешително, когато:

не се увеличава максимално допустимото количество до 10 куб. м за денонощие;
не се нарушават изискванията към водите, предназначени за питейно-битово водоснабдяване – ако водовземното съоръжение ще се ползва за самостоятелно питейно битово водоснабдяване;
е налице документация
hidrazin - майстор
Ще се самоцитирам.
нед окт 09, 2022 2:16 pmhidrazin написа:
Скоро не. Направих регистрация когато беше "кампанията".
Сега ме подсети и проверих - умряла работа.
В регистъра за битови потребители за собствени нужди има само 1025 записа за периода 2020-2022г.
От 17-ти февруари тази година насам няма нито един нов запис.
И сега ще е същата работа като преди 10-тина години когато трябваше да се регистрират при кметовете.
Демек една голяма НУЛА.
Сега картинката е същата. От тоя ми пост насам няма нито един нов запис в регистъра за битови потребители на "Източнобеломорски район".
Няма я моята регистрация. Няма и на още няколко човека които познавам и са подали заявление.
У наше село има сигурно над 300 кладенеца/сондажа а по регистрите има 2-3 издадени разрешителни.
И само 10% да са подали пак не се връзва картинката.
Или не ги обработват, или нямат хора и накрая пак ще стане като преди 10-тина години - подал си заявление но няма регистрация.
Май ще трябва да звъня по телефона или направо да ходя там.
Убава работа ама българска...
:partyman:
vlax - майстор
чет ное 17, 2022 9:59 amhidrazin написа:
...Или не ги обработват, или нямат хора и накрая пак ще стане като преди 10-тина години - подал си заявление но няма регистрация.
Май ще трябва да звъня по телефона или направо да ходя там.
Убава работа ама българска...
Заявлението ми седи попълнено на бюрото,само да го подам.
Изчаквам с подаването в общината,защото минавам от време на време през Плевен.Аз съм към Басейнова дирекция „Дунавски район”.Ако не ми се отвори път към Плевен,ще го подам в общината.

ПП Накара ме да се замисля, :? има ли смисъл да го подавам сега или да изчакам новия срок,като казваш,че не ги обработват. То задължително ще пазя входящия номер,ама да не се окаже,че няма да ми върши работа след време. :?
:partyman:
hidrazin - майстор
чет ное 17, 2022 10:43 amvlax написа:
Накара ме да се замисля, :? има ли смисъл да го подавам сега или да изчакам новия срок,като казваш,че не ги обработват. То задължително ще пазя входящия номер,ама да не се окаже,че няма да ми върши работа след време. :?
Нямам си на идея как е в твоята агенция.
Сега погледнах как е при мен - подал съм заявление по пощата на 11.11.2020г
Имам обратна разписка от басейновата дирекция че е доставено.
И вече две години ни вопъл, ни стон.
При мен е набита сонда правена 70-те години.
Даже въобще не ми е ясно за къв чеп ще ги регистрират при условие че са за битови нужди - малък дебит на изчерпване.
Това дето го пишат:
Регистрацията е необходима с цел защита интересите на гражданите при предоставяне права за черпене на вода в района на съответното населено място и ограничаване опасността от пресъхване на кладенците.
за мен си е пълен фарс. Ако се появи стопански потребител (дето ще си плаща) със сигурност ще получи регистрация.
И без оглед дали ще пресъхнат кладенците и сондите на битовите потребители.
:partyman:
kr1100 - майстор
Tъпаците от басейновите нямат хора. И не си назначават и не вземат по договор времено за да обработят подадените декларации. 2020 г го играх номера. Понеже басейнова ми е на 60-70 м през ден досаждане сутрин и следобед.
dedal - специалист
чет ное 17, 2022 9:59 amhidrazin написа:
Ще се самоцитирам.
нед окт 09, 2022 2:16 pmhidrazin написа:
Скоро не. Направих регистрация когато беше "кампанията".
Сега ме подсети и проверих - умряла работа.
В регистъра за битови потребители за собствени нужди има само 1025 записа за периода 2020-2022г.
От 17-ти февруари тази година насам няма нито един нов запис.
И сега ще е същата работа като преди 10-тина години когато трябваше да се регистрират при кметовете.
Демек една голяма НУЛА.
Сега картинката е същата. От тоя ми пост насам няма нито един нов запис в регистъра за битови потребители на "Източнобеломорски район".
Няма я моята регистрация. Няма и на още няколко човека които познавам и са подали заявление.
У наше село има сигурно над 300 кладенеца/сондажа а по регистрите има 2-3 издадени разрешителни.
И само 10% да са подали пак не се връзва картинката.
Или не ги обработват, или нямат хора и накрая пак ще стане като преди 10-тина години - подал си заявление но няма регистрация.
Май ще трябва да звъня по телефона или направо да ходя там.
Убава работа ама българска...
:partyman:
Е затова аз имам съдебно решение. Утре ако решат, че щом не е в регистъра ще запечатват или ще слагат водомер, мене на база съдебно решение ще ме хванат за дедовия. 18 дена минаха и обжалване няма, ще ги почакам още малко и ако не обжалват то преписката е върната от съда на басейнова като по съдебно решение имат 30 дена за ново произнасяне.
Ако не ме впишат в срок аз с това съдебно решение ще ги размажа пак в съда.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Регистрация и узаконяване на сондаж за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: