• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
resistbody - майстор
Моя сондаж не е регистриран в басейнова, но имам водомер към ВиК и ми мерят колко съм изчерпил за битови нужди.. плащам само канал на отчетената вода.. НЕ ми искаха никаква регистрация за сондажа(от време оно е)... то и какво да ми искат след като съм един от двата хидрофора с водомер в града :D
krasi92 - майстор
Като си инвестирал няколко иляди и искаш да не останеш без вода и най вече да не ти го турят чатала си наеми адвокат да ти направи нещата като хората.
JohnSmith - специалист
Щом даваш такъв съвет, вероятно си минал по този път и очаквам да споделиш опита си.

Ако не е така, предлагам да не спамиш темата и да изтриеш поста си.
След това и аз ще изтрия моя.
kr1100 - майстор
вт яну 04, 2022 9:12 pmJohnSmith написа:
....Защото е ясно, че рано или късно ще ни сложат чатала и ще ни принудят да минем през регистрационния режим.
Въпросът е как това да мине най-безболезнено, особено за тези от нас, които имат сондажи
след влизането на закона в сила от 2016г.
Регистрация искаха в Басейнова още около 2006/7г не помня точно.

Пишеш, много питаш много , но не уточнваш от коя година този парцел е твой ???
krasi92 - майстор
То не е сложно да отидеш при един адвокат и да ти свърши работа. Тои си събира документи и обикаля държавния апарат вместо теб. На края на полувремето някъде му плащаш за каквото сте се договорили и готово. Какво да ти споделям не знам. Нямам време да се занимавам с глупости а на човека това му е занаят.
JohnSmith - специалист
Темата е актуална и ще става все по-актуална с наближаване на крайния срок за регистрация
ноември 2022.

Питането е общо, никъде не съм казал дали имам сондаж, кладенец или каквото и да е,
целта е да си помогнем с опит един на друг,
за да се спестят известни ядове и спънки на всички, които искат да минат по тази процедура.

Като гледам обаче колко заинтересовани има, темата се е запътила към коша.
Ще изчакам до 15. януари и ще я пратя в небитието.
Благодаря на отзовалите се.
big_dragon - специалист
Днес реших да проверй моята регистрация.
Заявлението е подадено по имейл ноември 2020г. без отговор.

При проверка в регистъра, няма регистрация.

Проведох разговор с басейнова дирекция Черниморски регион.
Заявлението е входирано и ще изпратят искане до общината за проверка на место.
След това ще се извърши регистрацията без да правя нищо...
krasi92 - майстор
Сметаи колко им е зор
kr1100 - майстор
чет яну 06, 2022 1:19 pmkrasi92 написа:
Сметаи колко им е зор
E споко де - хората в басейнова били претрупани с работа .Имали много заяления за регистрация.
Някъде ноември 2020 г подадох завление , чаках срока им/ забр. 40 дни ли беше / и понеже басейова ми е на 60-70м започнах да досаждам с посещения. То бяха Ковид, отпуски лятото.. записах посещение при директора, че ми трябва документа за да пускам заявки в Енерго Про за ток и вече пак ноември ама 2021г получих документа. .
Никой не е ходил на този парцел за проверка .
Енерго Про ме смаяха с бързината. Една седмица след подаване заявка за проучване -готов резултат. Нова заявка за договор и след 1,5 седмици в пощата за получаване на препоръчано писмо от Енерго Про. Такса и сега следва заявка за включване.
Офф имота /парцела/ е мой . Дадох го на 1 приятел да си стъкне бунгало и да живее там след като остана на улицата след развод
Slavov99 - специалист
Подаваш заявление на тяхна бланка, плюс скица с отбелязано място на кладенеца. Пращаш документите по пощата, може да се обадиш след някой и др ден да си вземеш вх номер. Свързват се с еколога на общината, който идва на място/или не. След като от общината им потвърдят, в рамките на 10на дена ти идва свидетелството за регистрация. Като цяло жениците от БД Дунавски район са доста отзивчиви и помагат дори и по телефона.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Регистрация и узаконяване на сондаж за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: