• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kr1100 - майстор
съб окт 29, 2022 9:35 pmmiroki написа:
..Как да разбера, кой е моят.
Еми поразходи се до центъра. Басейнова - има места на паркинга наоколо , ама е синя зона.
Ако е за набързо по Дякович надолу и в дясно в уличката под енергото. Там не вдигат коли и не слагат скоби. Другото е на паркинга на Кауф а .От Шел а има пътека нагоре излиза до блока по Басейнова.
Скица от кадастъра за имота е бонус при проверката.
bigdragon - майстор
съб окт 29, 2022 9:35 pmmiroki написа:
Върнах се. Намерих едни списъци на регистрирани. Според европейски регламент имената са заличени. Няма как да разбера дали е регистриран. Намерих там в района регистрирани 20 тина кладенци безименни.
Как да разбера, кой е моят.
Има номер на имота.
Може и по параметрите на кладенеца...
rook - напреднал
Здравейте! Да споделя как протича регистрацията при мен, че да съм полезен на някой, който мисли да регистрира скоро сондаж/кладенец във Варна. Подадох си заявлението за намерение за изграждане на водоземно съоръжение (сондаж) в Басейнова дирекция. След десетина дена получих писмо(на имейла, а след още седмица и в пощата), че трябва в тримесечен срок да го регистрирам, след като е изграден. Направих сондажа и на следващия ден подадох заявлението за регистрация(чрез сайта за сигурно електронно връчване) към БД. След седмица получих на имейла(а след още седмица и в пощата) писмо копие, а оригинала е адресиран до район Приморски(към него се води мястото където е изграден). Писмото изисква в 7 дневен срок район Приморски да провери дали има изграден сондаж. Мина седмица, после две и нищо. На третата се обадих в БД да попитам какво става. Обясниха, че Приморки е трябвало по служебен път да направят проверка и да им върнат отговор, но те не го правили. Аз трябвало да отидам там и да подам заявление и да платя такса. След някой ден отидох до Приморски да подам заявлението, но успях да разбера само какво ми е необходимо - копие на скица на имота и нот. акт. на място ти дават и завлението. Като попълните всичко ги подавате. Чакате няколко дена и ви се обаждат, да попитат, кога може да отидите на мястото, за да проверят. Уловката е, че трбява да вземете човек от кметство Приморски и след проверката, пак го връщате там, като цялото това трябва да е м/у 8:30 и 16:30(като подчертаха, че трябва да сме се върнали до 16:30). По удобно ми беше 8:30, но се оказа, че е им е рано и помолиха за 9:00. В уреченния ден и час звъня за да се разберем за точно място и се разбра, че колежката още не е дошла и щетрябва да почакам още малко. Като мине всичко това, чакате още няколко дена и отивате да си вземете документа. Носите го в БД, но си направете копие, на документите(дадоха ми 2 от Приморски), че да не се редите по двапъти(както аз), заедно със заявление, където трябва да попълните информация от предното заявление. После продължавате да чакате. Какво ще се случи после, още не знам.
miroki - майстор
Аз си чакам отговорът. За сега нищо.
Явно ще трябва да вдигам близо 80 годишни хора да се разхождат 100км. За да разберат дали им е редовна предната регистрация.
dedal - специалист
Обещах да пиша за казуса с отказа.
Общо взето днес на първа инстанция съдът каза: В устата на басейнова дирекция.
Лошото че всички олекнахме с едни пари от данъци, Басейнова е осъдена да ми плати и всички разноски.
Жалко, че не им спират парите от заплатите.
gogyto - специалист
То голям филм май е това, ще има да чакат декларация от мен май през крив макарон, одрати тромавите институции......че чак и да ги возя, ей сега!!!
fbr - майстор
Чудя Ви се, вода ли нямате, или проблеми.
dedal - специалист
чет ное 03, 2022 12:38 pmfbr написа:
Чудя Ви се, вода ли нямате, или проблеми.
Е не може някое директорче на държавна хранилка да дойде и да ми запечата кладенец който струва ужасно много пари.
Всъщност след решението на съда, аз хем имам вода, хем нямам проблеми.
От тук 14 дена чакам обжалване, после се връща в Басейнова да измислят нещо друго за да ми откажат.
И ако вземе да им хрумне нещо пак в съда.
шоп - майстор
ср ное 02, 2022 10:20 pmmiroki написа:
Аз си чакам отговорът. За сега нищо.
Явно ще трябва да вдигам близо 80 годишни хора да се разхождат 100км. За да разберат дали им е редовна предната регистрация.
И защо трябва да разкарваш хората?
Ако има регистрация и нямате отказ не би трябва да има проблеми. Нали си пазите вх. номера или обратната разписка от пощата или куриерите? Ако е имало проблем и не сте уведомен топката е у тях. Един вид мълчаливо съгласие.

Аз си пазя вх.номера от кмета с дата 29.11.2006 год.
Погледнах в басейновата дирекция и всичко е ОК. Отразено е в тяхната система.
miroki - майстор
Хората на тези години не си спомнят вечерята, а за нещо от преди 15 г.... Да си спомнят къде им е бележката.
Писах на басейнова, чакам отговор. Аз помня, че регистрираха, но искам да знам дали е факт.
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Регистрация и узаконяване на сондаж за битови нужди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: