Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
patz - напреднал
Здравейте, без да се допита до някой друг, баба ми на село си е купила бойлер за новопостроената си баня. Лошото обаче е, че бойлерът представлява от комбинираните на ток и дърва, а схемата му е следната:


Системата е следната: за да се напълни - при затворен кран на студената вода (С) се отваря крана на топлата (Т). След като прокапе от горе (душ), се затваря крана на топлата и се загрява водата. При достатъчно сгорещена вода, за да се къпете само с гореща се отваря Т, а при отваряне и на С се смесват и водата се разхлажда.
Това горното е по инструкция на производителя, а аз го преразказвам, защото го пращам от зала на село, сори.

Въпросът ми е дали мога да го вържа като обикновен бойлер, на входа за студената вода също вход за студена, входа за топлата обаче да стане изход към душ и мивка, а на изхода (в горния край) да сложа тапа или вентил?

И още нещо - къде да сложа комбиниран възвратен клапан?

Благодаря на всички с всякакви идеи и съвети!
Изображение

И защо не показва схемата, по ......те?
patz - напреднал
Някой вижда ли схемата?
Изображение

Прикачен файл

variant1.JPG
variant1.JPG (12.05 KиБ) Видяна 10381 пъти
lyki - специалист
Не ми стана ясно това отводняване какво точно е?
А схемата е точно като при проточните бойлери.
За тази схема не ти трябва нито възвратен нито парен клапан . Нужно ти е евентуално при загряване на електричество ако не сработи термо регулатора една термо защита.
Аз ползвам такъв смесител на вилата обикновен бойлер изхвърлен от приятел и пробойната съм я калаидисал с калаи,вече 7г. не е мръднал.
Единственото му неудобство е че е стационарен , само на душа няма възможност за включване към други точки от системата.
Самата система е следната ,имаш съд като тенжера със топла вода загрята от реотан или огън , отваряш крана за топла вода, в съда от долу нахлува студена и истласква топлата от горе където е свободно отворен съда, при необходимаст от разреждане си пущаш малко от другия кран който директно отвежда потока в душа без да минава през съда.Тип отворена система ,може да си ври и кипи без опасност от експлозия.

А това дето си го замислил няма да стане , просто трябва да има кран кито да отвори приток на студена вода в бойлера за да ти потече топла където и да е.Прие ми че смесителя е стационарен.
Впрочем става но е много сложно ,слагаш един смесител от Юнга на мивката и го захранваш със студена вода ,двата извода от горе на смесителя със маркучи свързваш за бойлера. Но в такъв случай ще имаш мивка а няма да имаш душ :lol:
lyki - специалист
Впрочем огледай добре смесителя ако нее монтиран още, отваряй затваряй врътките , духай ту от тук от там ,затапвай с пръст и ще разбереш логиката на цялата работа :wink: :lol:
patz - напреднал
Лошо - точно че баба ми е планирала банята така, че иска да използва бойлера да захранва и мивка, и отделен душ... все пак си мисля дали няма начин да го направя така:
????
patz - напреднал
Лошо - точно че баба ми е планирала банята така, че иска да използва бойлера да захранва и мивка, и отделен душ... все пак си мисля дали няма начин да го направя така:
????
lyki - специалист
Така става като обикновен бойлер под постоянно налягане от мрежата на който си му е необходимо и парен и възвратен клапан.Само ,ЧЕдали производителя е предвидил изделието да работи при такова налягане?
Аз не бих пробвал,освен ако баба няма накво наследство което бързам да взема :lol: :)
patz - напреднал
Работно - 0,05 МРа
Пробно - 0,40 МРа
...това пише на бойлера
???
veskobravo - помощник
patz бойлера на дърва е от тънка ламарина без никакви покритя,клапан,термозащита,само термостат и ако го затвориш под налягане ако не веднага то до ден два в най-добрия случай ще се отвори по заварките;точно той доказва надежноста на отворената система на свързване;смесителната му батерия е много грозна,аз търся нещо съвремено на такава батерия

Тема "Кофти бойлер и кофти връзване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: