Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
А колко е дебелината на стената на тези тръби?
шоп - майстор
Някаде имах тех. данни на тръби, които аз съм купувал.
По спомен бе 0,3мм
brum - майстор
пет дек 24, 2021 5:45 amшоп написа:
Когато му дойде времето ми се обади ( ако ми пазиш телефона )
Телефон дали пазя не знам, ама си помня обещанията :) . Като има развръзка ще те търся.
kozl - майстор
За DN 16 пише, че дебелината е 0,15 мм.
Съмнява ме тази дебелина за дълготрайността на тези тръби, особено оако се ползват към необоротна вода :?
brum - майстор
Какво ще рече необработена?

Иначе им дават максимално налягане и по спомен беше около 20 бара. Или 12... Един вид беше достатъчно за да не го мисля.
kozl - майстор
пет дек 24, 2021 2:13 pmbrum написа:
Какво ще рече необработена?

Иначе им дават максимално налягане и по спомен беше около 20 бара. Или 12... Един вид беше достатъчно за да не го мисля.
За налягане - ок.
Не необработена, а необоротна. Оборотна имам в превид ако е топлоносител в някаква инсталация, котел, слънчево отопление....
Водата от градския водопровод може да мека и третирана с хлор. Тази вода е значително аграсивна и си мисля дали няма да окаже въздействие в-у неръждаемата стоманач в посока разграждане и съответно намаляване на дебелината на стомана, особено ако водата е гореща :?
brum - майстор
Нямам идея. Не съм запознат с детайлите около неръждавейката и как реагира с вода. Знам, че не ръждясва, но и съм чувал, че бойлера е според водата и имало места където било по-добре да се ползва емайлиран бойлер вместо неръждаем. Обаче никога не съм търсил физиката зад това...


П.С. Прочетох. Хлора може да бъде агресивен към определен тип неръждаема стомана. Но ме съмнява леко да е това, защото си има норми за хлорното съдържание във водата.
brum - майстор
Почти два месеца по-късно тръбите от Китай пристигнаха. Челото за уплътнението е доволно гладко след няколко удара с чука по инструмента. Приятно се работи с тях - кривките се изпълняват с лекота. За къси връзки по-удачно е да се намести до идеално пасване и чак тогава да се стяга.

Ще споделя накрая резултата. Но предимствата за сега са ясни - позволява всякакви кривки и има в пъти по-голямо сечене от масовите меки връзки.
ivoka86 - помощник
Да използвам темата да питам,може ли да се подвърже отворен разширителен съд на камина с такова гофре.Мисля с DN20 тръба да го направя като дължината ще е 1.80м от цоловата тръба на камината до РС.

Тема "Гъвкава неръждаема тръба или ППР тръби за открита инсталация?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: