Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Чираче - майстор
batkoradko,
вероятно сте доста по-млад от мен. Цял форум се напъва да помогне, ама Вие не го разбирате. Ами, оправяйте се тогава....
brum - майстор
Ако сложиш полиуретаново лепило ще стане бетон и няма да тече. Ама някой ден ако решиш да сваляш фланеца ще се видиш в чудо. Затова ти предложих варианта дето е течна гарнитура за картери. И то е на тази основа, но има някакви модификации за да може да се отстрани след време.
radius - майстор
Понеже ми засегна идеята, не издържам и ще я споделя. Слага се силикон или ПУ, зависи кой вид е избран, но да е по-твърдо. И се слага на фланеца една хубава кръгла ивица като о-пръстен и едва СЛЕД ИЗСЪХВАНЕ се притяга. Нещо като да си формоваш собствен о-пръстен.
batkoradko - специалист
Колега, вече съм пенсионер, цял живот съм се занимавал с ВиК. Грешно сте ме разбрали. Въпросът ми е: Дайте акъл за някаква химия. Колегата с плиуретана имам я като краен вариант с полиуретанови силикон съм спасил много проблеми. И все пак Ви благодаря.
batkoradko - специалист
Колега, вече съм пенсионер, цял живот съм се занимавал с ВиК. Грешно сте ме разбрали. Въпросът ми е: Дайте акъл за някаква химия. Колегата с плиуретана имам я като краен вариант с полиуретанови силикон съм спасил много проблеми. И все пак Ви благодаря.
brum - майстор
пет яну 21, 2022 10:27 pmradius написа:
Понеже ми засегна идеята, не издържам и ще я споделя. Слага се силикон или ПУ, зависи кой вид е избран, но да е по-твърдо. И се слага на фланеца една хубава кръгла ивица като о-пръстен и едва СЛЕД ИЗСЪХВАНЕ се притяга. Нещо като да си формоваш собствен о-пръстен.
Почти като инструкциите за течна гарнитура за картери. По спомен там беше да се образува сух слой отгоре и тогава да се притегне. Ако изсъхне напълно става твърдо и не можеш да го премачкаш.
preslav - майстор
пет яну 21, 2022 8:03 pmbatkoradko написа:
Ламарината е идеално права. Не е проблема в инвестицията, а в това, че трябва изцяло да го преработя, което е още по сложно и шанса да прокапе от серпентина или изпразнител е по-голям. За това се допитах, дали има химия. В момента съм залепил монета върху гума и след 10 часа във вода, няма отлепване. Утре ще пробвам с това лепило.
Каза, че имаш снимки, но са много големи - не знам с коя програма ги отваряш, но всички програми имат възможност за edit, resize на избраната с десен бутон снимка. Пробвай пак да качиш снимки, че май става въпрос не за стандартен фланец, а за някакво кастъмно изпълнение.
batkoradko - специалист
Утре като се прибера ще пробвам от лаптопа да кача снимки.
kr1100 - майстор
пет яну 21, 2022 10:05 pmbrum написа:
..... Затова ти предложих варианта дето е течна гарнитура за картери.
А колко е налягането в картера и колко е в бийлера. Недей предлага силикон за картери.

На автора за да не уплътнява с "клингерит" - означава, че има крив фланец или фланеца на бойлера е крив.
Не е възможно с гарнитура от 2 или 3мм дебелина на упл. материал да не уплътни.

П.П. безплатна и лесна програма за смаляване на снимки - Irfan View .
batkoradko - специалист
:supz:

Прикачен файл

ттттт.jpg ето го фланеца

Тема "Уплътнение на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: