Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
radius - майстор
Тия дупки доста хаотични , че и различни. Нещо не вдявам как се ползват.
krasi92 - майстор
Сигурно сега вече не тече със 16 болта.
batkoradko - специалист
:rock:

Прикачен файл

иии.jpg
иии.jpg (72.38 KиБ) Видяна 584 пъти
batkoradko - специалист
И преди беше с толкова болтове. В неделя опитите продължават.
Билян - специалист
Пробвай да сложиш и гарнитура от клингирит и между парчето от стария фланец ако има кривини между двата да ги обере
kr1100 - майстор
вт яну 25, 2022 10:04 pmbatkoradko написа:
И преди беше с толкова болтове. В неделя опитите продължават.
Откъде си ?
kozl - майстор
Изображение


Това е снимка на долния, затапващия фланец. Определено челото дето се разчита на уплътнение поне на мен ми бяга. Т.е. не мога да определя пръстена м-у окръжността към вътрешния край на отворите за болтовете и центъра на фланеца. Точно на този пръстен се разчита да уплътнява. Той трубу да съвпада и на двата фланеца и на затапващия и на този към балона. Останалата част от уплътнението само пречи на натягането във важната част (вътрешнея пръстен). Но пък държи уплътнението да не се размести.
Клингерита при тез грапавини, според мен положението няма да спаси :roll:
Има някакви шансове с профилирано гумено уплътнение. Може да стане от два пласта гума слепени с добро лепило. Единия пласт по цялата площ на фланеца, вкл. с отвори за болтовете, втория пласт само пръстена м-у болтовете и вътрешната окръжност на фланеца на бойлера. Това е изпитано от мен, но не за бойлер 8-[ Ползва се транспортна лента. Изрязва се от нея по формата на цялото уплътнение и се отлепя един пласт м-у вътр.окръжност на болтовете и външната окръжност на уплътнението. Може и да се получи, според зависи как се срещат двата фланеца - затапващия и този на балона :?

Истината е че требе нов затварящ фланец, а вероятно и подмяна и на проходния на балона.
batkoradko - специалист
фланеца е идеално гладък, дупките ф10 са по стандарт, а ф8 между тях са правени на място. с поцинкован фланец не капе. Идеята за изцяло гума е добра. В момента съм залепил гума за горната част и гарнитура на фланеца. В неделя като отида на вилата, ще го сглобя със червен силикон между тях.
Чираче - майстор
ср яну 26, 2022 8:28 pmbatkoradko написа:
фланеца е идеално гладък,
Грешка
kr1100 - майстор
ср яну 26, 2022 8:50 pmЧираче написа:
ср яну 26, 2022 8:28 pmbatkoradko написа:
фланеца е идеално гладък,
Грешка
Човек няма смисъл да пишеш повече , както и аз . Автора не възприема, Че му е крив и тънък фланеца. Още 20 отвора да направи все тази.

Офф Клингерит е нарицателно за азбестосъдържащ упл листов м-л на Клингер отпреди 1987/8 г. Безазбестовия им материал е Клингерсил.Има аналогични упл. листов м-л на Полша -Гамбит, на Чехия Темак, Германия Френцелит i Kautazit , испански Calvo Sealing ICP 9200 i Montero.
До 2006/7 се внасяха азбестосъдържащи упл. листи ; Югелит - Югославия, ПОН -Б, ПМБ - Русия, Украйна.

Тема "Уплътнение на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: