Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
batkoradko - специалист
Неопрена е добра идея.
Последна промяна от batkoradko на чет яну 20, 2022 7:42 pm, променено общо 2 пъти.
batkoradko - специалист
Неопренов е добра идея, но ще държи ли на жегата? Пиленето ми е идея, но накрая.
brum - майстор
Минаваш го леко със шкурка, обезмасляваш го с кореселин и мажеш с течна гарнитура за картери. Пригодена е да се маха, а издържа до 300 градуса по спомен. Почистването от двигатели там където е слагана е с лекота.

Четеш и инструкциите за нанасяне. Прави се един тигел да очертае мястото на което трябва да легне гарнитурата, чака се някакво време и после се притяга.

Сега като се замисля държи на температура и масло, ама държи ли на налягане ...
krasi92 - майстор
чет яну 20, 2022 8:46 pmbrum написа:
Минаваш го леко със шкурка, обезмасляваш го с кореселин и мажеш с течна гарнитура за картери. Пригодена е да се маха, а издържа до 300 градуса по спомен. Почистването от двигатели там където е слагана е с лекота.

Четеш и инструкциите за нанасяне. Прави се един тигел да очертае мястото на което трябва да легне гарнитурата, чака се някакво време и после се притяга.

Сега като се замисля държи на температура и масло, ама държи ли на налягане ...
А държи ли на налягане. Пробвай първо ти. Цената на тубата е половин фланец от неръждавейка.
iliya_i - майстор
Този фланец - самоделка да не е от прекалено тънка ламарина и да се криви при стягане на болтовете?
Ако е така, изрежи от старите дебелите периферията като шайба, слагай върху неръждавейката и стягай през нея.

Едно време от ламариненият капак на главата на Жигула течеше масло, когато се стегне добре. При леко стягане течовете спираха :-D
brum - майстор
чет яну 20, 2022 9:57 pmkrasi92 написа:
А държи ли на налягане. Пробвай първо ти. Цената на тубата е половин фланец от неръждавейка.
Държи! Сетих се, че съм ползвал такъв точно на бойлера, но на входа за студената вода. Като уплътнение между пластмасов предпазен клапан и тройник. Преди 5-6 години е слаган и още си е там.

Тубата е 10лв. Нямам си идея колко струва фланец от неръждавейка.
preslav - майстор
Илия го е казал, аз само ще допълня - без никакви мазила и ще подчертая без пренатягане. Стяга се равномерно, пълни се, създава се налягане, допритяга се. С мазилата съм го играл, играят ролята точно на смазка и спомагат за изплюването.
Идеята на Чирак също е добра, но трудно осъществима по отношение на каналите, а и О-ринг със съответния размер ще се намери трудно.
kozl - майстор
Каква е дебелината на двата фланеца (този завярен към балона и затапващия)?
Какъв е уплътнителният пръстен и има ли отвори за болтовете или стои до тях?
Има ли канали на фланеца, заварен към бойлера?
krasi92 - майстор
чет яну 20, 2022 10:57 pmbrum написа:
чет яну 20, 2022 9:57 pmkrasi92 написа:
А държи ли на налягане. Пробвай първо ти. Цената на тубата е половин фланец от неръждавейка.
Държи! Сетих се, че съм ползвал такъв точно на бойлера, но на входа за студената вода. Като уплътнение между пластмасов предпазен клапан и тройник. Преди 5-6 години е слаган и още си е там.

Тубата е 10лв. Нямам си идея колко струва фланец от неръждавейка.
От черния силикон за двигатели 10 лева е бил някога. Фланеца е 30 до 40 лева. Правиш ли разлика между фланец и резба.
brum - майстор
Тези резби влизаха почти свободно една в друга. Нямаше как да се използва конец, течен уплътнител или нещо трето. Та да, правя разлика. Вчера проверих цената и беше 9.70лв. Давам го като идея само. В пъти по-удачно е да се ползват стандартно предвидените за там неща. Въпроса е какви са те и какъв е бойлера.

Тоя фланец ако е 30-40 лева и ще реши проблема защо въобще я има темата? Дали е крив лесно се замерва.

Автора, я качи една снимка да се види за какво става дума, че гадаем.

Тема "Уплътнение на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: