Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
batkoradko - специалист
Нов фланеца - отпада. Този е направен както целия бойлер от 4мм. ламарина. Има серпентина 5м. неръждаемо горе, тръба за източване през зимата, ел.нагревател и отдолу съм изрязал ринг от стария фланеца, зада не се криви. Дори между болтовете ф10 съм пробил за болтове ф8. Когато е леко притегнат капе по-малко.
Чираче - майстор
пет яну 21, 2022 6:33 ampreslav написа:

Идеята на Чирак също е добра, но трудно осъществима по отношение на каналите, а и О-ринг със съответния размер ще се намери трудно.
Напротив! Много е лесно, ако фланеца е кръг с достатъчна дебелина. Прави се на струг. "О" пръстена се изработва много лесно. Нужен е само гумен шнур със съответното сечение. Отрязва се с дължина, колкото е обиколката на канала по средния диаметър +15 мм. Двата края се скосяват еднакво под ъгъл 15-25 градуса, и се залепват със секундно лепило.
brum - майстор
За да не лепиш О пръстена почваш от него. Има магазини за такива уплътнения - отиваш и си харесваш подходящ размер. После канала според О пръстена.
batkoradko - специалист
Нещо със снимките не ми се получава. Файловете са много големи.
krasi92 - майстор
4мм е малко. Проба с дебел клингерит.
Чираче - майстор
пет яну 21, 2022 12:00 pmkrasi92 написа:
4мм е малко. Проба с дебел клингерит.
4 мм си е слаба ламарина, а не фланец. И с дебел клингерит няма да стане.
batkoradko - специалист
Ламарината е тънка за фланеца, за това съм изрязал ринг от стария фланеца, за да го притиска равномерно. С клингерит и херметик не стана.
Чираче - майстор
Ако тая ламарина вече е изкривена, все пак има някаква якост. И, с какъвто и ринг да я притискате, все тая. Вижда се, че упорито отказвате да приемате съвети. Ще се наиграете, и в крайна сметка ще изработите друг, по-дебел фланец. Ама го направете както трябва.
iliya_i - майстор
А дали една инвестиция на 33.40 лева за готов неръждаем фланец няма да ти спести мъките?
batkoradko - специалист
Ламарината е идеално права. Не е проблема в инвестицията, а в това, че трябва изцяло да го преработя, което е още по сложно и шанса да прокапе от серпентина или изпразнител е по-голям. За това се допитах, дали има химия. В момента съм залепил монета върху гума и след 10 часа във вода, няма отлепване. Утре ще пробвам с това лепило.

Тема "Уплътнение на бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: