Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venci.ivanov22 - специалист
Някои чисти ли е водна помпа за сондаж?
Кажете как става това упражнение...
Благодаря
KingLin - майстор
Какъв тип е тая помпа? Засмукваща, потопяема, винтова, центробежна...? С какво си я "изцапал" и как?
venci.ivanov22 - специалист
ср яну 26, 2022 8:17 pmvenci.ivanov22 написа:
Някои чисти ли е водна помпа за сондаж?
Кажете как става това упражнение...
Благодаря

Винтова
Нов сондаж и още има мръсотиии.... От работата в сондажа
KingLin - майстор
Ако в сондажа ти има много пясък с чистене няма да стане нищо. Надран и разтегнат ти е гумения маншон и/или самия винт и затова не подкачва. Струва няколко лева в магазина гумата, ама предвид това, че дори не можеш да я разглобиш по-добре я закарай в сервиз да ти я ремонтират. Около 30-40 лева ще струва. А после или я ползвай някъде където няма пясък или я продавай и си купи една центробежна многостъпална.
venci.ivanov22 - специалист
ср яну 26, 2022 11:36 pmKingLin написа:
Ако в сондажа ти има много пясък с чистене няма да стане нищо. Надран и разтегнат ти е гумения маншон и/или самия винт и затова не подкачва. Струва няколко лева в магазина гумата, ама предвид това, че дори не можеш да я разглобиш по-добре я закарай в сервиз да ти я ремонтират. Около 30-40 лева ще струва. А после или я ползвай някъде където няма пясък или я продавай и си купи една центробежна многостъпална.
Един път е праща на сервиза от гаранцията казаха че се случва често при нови сондажи и ми я изчисти а, това не влиза в гаранцията
Било лесно могъл съм и сам ми казаха и се чудя...
KingLin - майстор
чет яну 27, 2022 12:52 amvenci.ivanov22 написа:
Един път е праща на сервиза от гаранцията казаха че се случва често при нови сондажи и ми я изчисти а, това не влиза в гаранцията
Било лесно могъл съм и сам ми казаха и се чудя...
Чистенето става като махнеш горната част на корпуса, т.е. корпуса на помпената част. Най-вероятно са само 4 болта горе долу в средната част на помпата. Като го отвориш винта остава към ел. мотора а гумения маншон излиза с корпуса. Измиваш и затваряш по обратния ред. Но пак ти казвам - махай я тая помпа и си взимай центробежна многостъпална. Минал съм го тоя път вече и то по трудния начин, с 1 година обездвижено рамо, заради контузия, докато 5 пъти, за един ден, пусках и вадих винтова помпа на 35 метра в сондажа.
venci.ivanov22 - специалист
чет яну 27, 2022 3:32 pmKingLin написа:
чет яну 27, 2022 12:52 amvenci.ivanov22 написа:
Един път е праща на сервиза от гаранцията казаха че се случва често при нови сондажи и ми я изчисти а, това не влиза в гаранцията
Било лесно могъл съм и сам ми казаха и се чудя...
Чистенето става като махнеш горната част на корпуса, т.е. корпуса на помпената част. Най-вероятно са само 4 болта горе долу в средната част на помпата. Като го отвориш винта остава към ел. мотора а гумения маншон излиза с корпуса. Измиваш и затваряш по обратния ред. Но пак ти казвам - махай я тая помпа и си взимай центробежна многостъпална. Минал съм го тоя път вече и то по трудния начин, с 1 година обездвижено рамо, заради контузия, докато 5 пъти, за един ден, пусках и вадих винтова помпа на 35 метра в сондажа.
Ясноо
А тия помпи наде казваш мога ли ги защитя по нянанъв начин от работя на сухо
Все се надявам коя сондаж да се изчисти
KingLin - майстор
чет яну 27, 2022 6:08 pmvenci.ivanov22 написа:
Ясноо
А тия помпи наде казваш мога ли ги защитя по нянанъв начин от работя на сухо
Все се надявам коя сондаж да се изчисти
Има, разбира се. Едната защита е по ток, а другата е с датчици за ниво на сондажа. Аз съм сложил и двете. Ето ти примерни табла: ЦЪК

Тема "Замърсена водна помпа за сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: