• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Lutchezar - майстор
Свалят се врътките отстрани, на пластмасови щипки са слвд това е кръстат винт.
Предполагам, че първо трябва да махна капачката, която съм маркирал. Струва ми се, че е залепена, а и нямам почти никакъв достъп, но ще се пробвам, а след това ще се опитам да следвам описаното в ръководството, което ми изпратиха от един немски сервиз. Писаха ми, че мога да пробвам да махна котления камък, а след това да не забравям да смажа термоглавата. С какво се смазва, нещо на силиконова основа, като това: https://bauhaus.bg/gres-za-omaslyavane- ... tt/p/32721 ?
Когато се доскапе и се реша на интервенция ще ви информирам за резултата.

Прикачен файл

Austausch Thermostat 52520A_Page_2.png
Austausch Thermostat 52520A_Page_2.png (56.16 KиБ) Видяна 1142 пъти

Прикачен файл

Austausch Thermostat 52520A_Page_1.png
Austausch Thermostat 52520A_Page_1.png (45.72 KиБ) Видяна 1142 пъти

Прикачен файл

Screenshot 2022-04-14 at 13-01-44 Manual Miomare IAN 293051 Faucet.png
Andri01 - майстор
На втората картинка долу,се вижда болтчето с вътрешния 6-грам. А преди нея се виждат о-рингите,за които ти писах.
mironcho - специалист
Минах през това упражнение - изваждане на термоглавата и премахване на котления камък.
Има подробности:
- Преди да махнете каквото и да е снимайте и бележете частите как са една спрямо друга, защото после е голяма играчка да се нагласи врътката в оригиналната си позиция. Препоръчвам с трайни белези като при смяна на агренажен ремък, защото мастилото на маркерите се отмива от химията и търкането.
- След като се извади главата и преди накисването е добре да се махне зегерката за да се освободи натиска между затварящите плочи. Така препарата по-лесно измива отлаганията.

Моята батерия я чистих с "W5 limescale remover" (май и той е лидълски).
Събирах смелост почти година, но в един момент смесителя стигна до такова положение, че топла вода виждах само в мечтите си.
Отворих го и се оказа, че самия механизъм е разделен на две. Вътрешната част, която общо взето представлява един термо елемент притиснат от пружина се беше заклещила. Почистих, деклацирах, мих, забърсвах, сглобих на ново по същия начин по който беше в началото и ... ефект имаше за 1-2 дена.
Отворих отново, размърдах механизъма, опитах се да разтегна пружината, пръсках със силиконово WD40 и след това когато сглобявах нещата нарочно разцентровах регулацията по такъв начин, че в неутрално положение температурата да е по-висока от нормалната. Идеята ми беше, че ако пружината заяде отново, така ще има по-голяма вероятност да се освободи сама. От тогава, вече повече от седмица проблеми нямам. Е, не се къпя с врътката в неутрално положение, защото става горещо, но след като намерих златната среда всичко си работи както трябва, а при желание имам и гореща и студена вода.
mironcho - специалист
Трябва да се махне зегерката и така да се декалцира. При мен сработи, вече повече от година няма проблем след почистването.
... декалцирането беше продължително
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с термостатичен смесител от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: