• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Преди време взех от Лидъл термостатичен смесител Miomare, като този от снимката. Междувременно съм успял да си загубя касовата бележка и сега няма как да го върна.
В нормално - неутрално положения батерията започна да подава по-хладка от нормалната вода, а когато завъртя регулатора за температурата до максималното положение в което би трябвало да пуска гореща вода, единственото което получавам е леко топла такава.
Някой има ли представа как се отваря това чудо за да се добера до термоглавата, която се надявам, че бих могъл да почистя и декалцифицирам?

Прикачен файл

Screenshot 2022-04-14 at 13-01-44 Manual Miomare IAN 293051 Faucet.png
nork - специалист
А да си слагал нов смесител или да имаш такъв преди него по линията? Като за хигиенен душ примерно?
brum - майстор
Ако ползваш Лидл Плюс бележките ти седят там в електронен вид. Спрях да пазя бележки от както го пуснаха.
krasi92 - майстор
От теца ли е топлата вода или от бойлер в къщи. Топлата вода надругите чешми как е
чет апр 14, 2022 9:05 pmnork написа:
А да си слагал нов смесител или да имаш такъв преди него по линията? Като за хигиенен душ примерно?
Не, просто постепенно водата в средно положение започна да става все по-хладка и по-хладка.
чет апр 14, 2022 11:42 pmbrum написа:
Ако ползваш Лидл Плюс бележките ти седят там в електронен вид. Спрях да пазя бележки от както го пуснаха.
Мерси за съвета, но за съжаление, когато купувах смесителя нямах Лидъл+. Преди няколко месеца имах проблем с една прахосмукачка, за която шефа на магазина ми мърмореше, че трябвало за да я изпратят на сервиз трябвало да си пазя хартиената бележка въпреки това, че тогава имах лидъл+. Мислиха мислиха какво да правят, да ми вадят дубликат или нещо подобно, аз се нервирах, директно я върнах и след това си купих абсолютно същата. До един момент на бележките в Лидъл+ пишеше, че важат и за гаранции, но премахнаха надписа.
пет апр 15, 2022 8:16 amkrasi92 написа:
От теца ли е топлата вода или от бойлер в къщи. Топлата вода надругите чешми как е
От мивката, която е във същата баня си тече нормална гореща вода. На ТЕЦ съм в голям блок-село. Взех си термо смесител, защото на моменти с нормалния дебита на студената спадаше и понякога излизах от банята червен като рак :) С термото отново има колебания в температурата и дебита, но много по-кратки, които не водят до опърляне и писъци :)
Jacomo - специалист
А топлата вода отляво или отдясно идва на смесителя?
Andri01 - майстор
Виж от долу до термоглавата дали няма болтче с вътрешен 6-то грам. погледни как да извадиш въртока на термоглавата/ той все пак някак си е монтиран/. Ако извадиш термоглавата ,вътре би трябвало да 2 или гумени о-ринга. Може би са за смяна. Накисни я за 3-4 ч. в оцет-да падне варовика.
krasi92 - майстор
За нов смесител си маи. Тези от Лидъл не ги знам къде имат сервиз. Другият път си пази касовата бележка.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с термостатичен смесител от Lidl" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: