Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
шоп - майстор
пон апр 25, 2022 4:19 pmrulом написа:
водата не съм я изследвал, щото предишния собственик умря на 85 г. от цироза, а не от бактерии :cool:
Бактерийте са най-малкият проблем. Където няма централна канализация, а всичко е на попивни шахти е нормално да ги има. Имало ги е и преди 100 години-има ги и сега. От моя сондаж се източва ежедневно 10м3 вода и пак има 2 вида ешерия коли. Дори и без УВ лампа или хлориране най-много стомашно чревно разстройство да си докараш.

Проблема е нитрати, нитрити и тежки метали. Ако около теб се сее и земеделците яко торят е лошо. Ако в геологията има тежки метали и радон - лошо.

В тези случаи очистката става скъпа нерентабилна.
hidrazin - майстор
Пийте минерална вода от Хасково.
Поради съдържанието на Уран може да се спести от осветление... :-D
:partyman:
venci.ivanov22 - специалист
пон апр 25, 2022 7:12 pmшоп написа:
пон апр 25, 2022 4:19 pmrulом написа:
водата не съм я изследвал, щото предишния собственик умря на 85 г. от цироза, а не от бактерии :cool:
Бактерийте са най-малкият проблем. Където няма централна канализация, а всичко е на попивни шахти е нормално да ги има. Имало ги е и преди 100 години-има ги и сега. От моя сондаж се източва ежедневно 10м3 вода и пак има 2 вида ешерия коли. Дори и без УВ лампа или хлориране най-много стомашно чревно разстройство да си докараш.

Проблема е нитрати, нитрити и тежки метали. Ако около теб се сее и земеделците яко торят е лошо. Ако в геологията има тежки метали и радон - лошо.

В тези случаи очистката става скъпа нерентабилна.
До мен точно сеят слънчогледи май не слагат много торове... Нзз
venci.ivanov22 - специалист
пон апр 25, 2022 4:19 pmrulом написа:
Баба и дядо на село умряха на по 85 и 87 г. а пиеха от геран със силно варовита вода. В нашата вила в която живеем, герана е на 30м. и водата не съм я изследвал, щото предишния собственик умря на 85 г. от цироза, а не от бактерии :cool:
Като цяло, герана го ползвам през резервоар 12 т. затова водата не я пием, но успешно се къпем, перем и мием чинии, а за пиене ползваме трапезна вода, на която не съм фен, защото не е нормално вода за пиене да има 2 г. трайност !!!.....То всъщност, аз вода почти не пия, затова и се примирих с трапезната за кафе, чай и др. подобни :)
Иначе, за мириса, хубаво е геран, сондаж и т.н. да се източват периодично, за да се подновява т.нар. Воден хоризонт ! Източете докрай сондажа, да се подмени водата......и при въжможност, източвайте постоянно това което не ползвате !
Точи се всеки ден... Даже сега повече що насадих райграс и се полива
rulом - специалист
Без изследвания, няма да разбереш защо мирише !
Но, ако пиеш бутилирана вода, то със сондажната спокойно можеш да се къпеш, переш и поливаш !
venci.ivanov22 - специалист
нед май 01, 2022 6:39 pmrulом написа:
Без изследвания, няма да разбереш защо мирише !
Но, ако пиеш бутилирана вода, то със сондажната спокойно можеш да се къпеш, переш и поливаш !
За готвене и пиене се ползва питейна вода
Тази не бих я ползвл
Ползва се само за пералня, къпане, миене и поливане :D
Притеснявам се за къпането...
ky-kyy - майстор
нед май 01, 2022 9:03 pmvenci.ivanov22 написа:

Притеснявам се за къпането...
Къпят се, само тия, дето ги мързи, да се чешат :rolleyes:
chapara - майстор
нед май 01, 2022 9:26 pmky-kyy написа:
нед май 01, 2022 9:03 pmvenci.ivanov22 написа:

Притеснявам се за къпането...
Къпят се, само тия, дето ги мързи, да се чешат :rolleyes:


👍👍👍👍😁
venci.ivanov22 - специалист
нед май 01, 2022 9:26 pmky-kyy написа:
нед май 01, 2022 9:03 pmvenci.ivanov22 написа:

Притеснявам се за къпането...
Къпят се, само тия, дето ги мързи, да се чешат :rolleyes:
Е то ние се къпем само неделя, а като няма топла вода пропускаме
През другото време е чешане ала бала :-D
rulом - специалист
нед май 01, 2022 9:03 pmvenci.ivanov22 написа:
нед май 01, 2022 6:39 pmrulом написа:
Без изследвания, няма да разбереш защо мирише !
Но, ако пиеш бутилирана вода, то със сондажната спокойно можеш да се къпеш, переш и поливаш !
За готвене и пиене се ползва питейна вода
Тази не бих я ползвл
Ползва се само за пералня, къпане, миене и поливане :D
Притеснявам се за къпането...
Ако само това те притеснява, прецени колко вода има в сондажа и хвърли хапчета за пречистване на басейн на съответното количество вода.

Тема "Водата от сондажа мирише на лекарства" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: