Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
Аз дори съм имал проблем точно с такива тръби и по-специално техните връзки. Споделял съм го не веднъж в този форум. Заложете на нещо сигурно. До тук няма нито едно такова.
miroki - майстор
Помпите не тръгват толкова лесно.
Трябва да има и пробка за обезвъздушаване отстрани. Тази мисля не е центробежна.

Да се сложи маркуча отгоре, който също да е пълен с вода. Тази докато завърти ще я изплиска.
За да тръгват по-лесно и на пробката болта го махам и заменям с тръбичка с резба на която също има маркуч от където се обезвъздушава. Помпата се пълни през изходящият маркуч, докато потече вода през този тънкия на пробката.
Ако няма маркуч се пълни с отворена пробка докато изкара всичкият въздух и после се затваря болта едновременно с пускане на помпата.
Не съм голям фен на дюран дюран, но за по-сигурно ще го повторя.
Преди да пуснеш маркуча вътре се убеди, че работи в тенджера/казан. Така няма да обвиняваме помпите за метрите. А после я пусни на 6 те ти метра.
И си вземи смукателен маркуч, който да си сигурен, че виси и не опира дъното.
gogyto - специалист
вт май 17, 2022 11:36 ammiroki написа:
Помпите не тръгват толкова лесно.
Трябва да има и пробка за обезвъздушаване отстрани. Тази мисля не е центробежна.

Да се сложи маркуча отгоре, който също да е пълен с вода. Тази докато завърти ще я изплиска.
За да тръгват по-лесно и на пробката болта го махам и заменям с тръбичка с резба на която също има маркуч от където се обезвъздушава. Помпата се пълни през изходящият маркуч, докато потече вода през този тънкия на пробката.
Ако няма маркуч се пълни с отворена пробка докато изкара всичкият въздух и после се затваря болта едновременно с пускане на помпата.
Не съм голям фен на дюран дюран, но за по-сигурно ще го повторя.
Преди да пуснеш маркуча вътре се убеди, че работи в тенджера/казан. Така няма да обвиняваме помпите за метрите. А после я пусни на 6 те ти метра.
И си вземи смукателен маркуч, който да си сигурен, че виси и не опира дъното.
Не е невъзможно, аз да съм осрал нещо, тъй като ходих късно (на работа съм през деня)и малко набързо правих нещата.
Та ще пробвам в някой почивен ден, уви това ще е, чак към края на месеца..
gogyto - специалист
Няма грешка, до тиня изкара цялата локва :-D

Изображение
Изображение
Изображение
Djack - специалист
Тия пръстени що тъй кофти са наредени???
gogyto - специалист
вт май 31, 2022 9:24 pmDjack написа:
Тия пръстени що тъй кофти са наредени???
Те и на мен не ми харесват, ама то това не е краят, още корекции и пръстени ще има. :)
miroki - майстор
А другата помпа не подкара ли?
gogyto - специалист
вт май 31, 2022 10:45 pmmiroki написа:
А другата помпа не подкара ли?
На този етап няма смисъл, след като го завършим кладенеца ще пробвам всичко налично :-D
kr1100 - майстор
вт май 31, 2022 9:51 pmgogyto написа:
вт май 31, 2022 9:24 pmDjack написа:
Тия пръстени що тъй кофти са наредени???
Те и на мен не ми харесват, ама то това не е краят, още корекции и пръстени ще има. :)
Защо са обърнати навътре кукитена пръстените ? Ще пречат при влизане, освен това ще корозират и ще пада ръжда във водата.
Не е било нужно нацяло да лягат пръстените в/у циментов разтвор. Сега не можеш да ги наместиш/ натиснеш да стане равна "тръба".След като се стигне до нужното дъно пролуките м/у пръстените се обмазват с р-р от вътрешната страна на пръстените. Правиш си една полутепсия с радиуса на пръстените, разтвора на тепсията, допираш до пръстените и пълниш фугата. Става равна 'тръба".
gogyto - специалист
ср юни 01, 2022 6:54 pmkr1100 написа:

Защо са обърнати навътре кукитена пръстените ? Ще пречат при влизане, освен това ще корозират и ще пада ръжда във водата.
Не е било нужно нацяло да лягат пръстените в/у циментов разтвор. Сега не можеш да ги наместиш/ натиснеш да стане равна "тръба".След като се стигне до нужното дъно пролуките м/у пръстените се обмазват с р-р от вътрешната страна на пръстените. Правиш си една полутепсия с радиуса на пръстените, разтвора на тепсията, допираш до пръстените и пълниш фугата. Става равна 'тръба".
Честно казано, аз не разбирам. Оставил съм всичко на хората дето го копаят, пък ще видим до къде ще го докарат :)

Тема "Помпа за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: