Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
miroki - майстор
пон май 16, 2022 2:31 pmgogyto написа:
пон май 16, 2022 2:07 pmmiroki написа:
А като я пробва в тенджера работеше ли?
Това не го разбрах.... :?
Преди да пуснеш помпа в кладенец се потапя в съд/казан с вода, да видиш, че всичко е ОК. И си я обезвъздушил и подвързал правилно и не смуче въздух отнякъде. След като видиш, че помпи водата, тогава я пускаш.
krasi92 - майстор
Какво има да обезвъздушаваш на дренажна помпа за изпомпване на шахти. Толкова си могат.
miroki - майстор
пон май 16, 2022 5:06 pmkrasi92 написа:
Какво има да обезвъздушаваш на дренажна помпа за изпомпване на шахти. Толкова си могат.
Аз не пиша за дренажни помпи.
Няколко пъти повтарям на колегата, да се гледа раздела градински помпи. Центробежни например.
За това и говоря за смукателна способност, за да не се пуска помпата вътре. А и тя и кабелите, ако може да са извън кладенецът, да се копае спокойно.
gogyto - специалист
Днес вземах една за проба, дава я до 8м, резултата пак нулев :-D

Изображение
MamaMy - майстор
Kakто се казва във вица "докато казваш на задника вход все ще те боли."
А ти докато купуваш боклуци все няма да имаш резултат
krasi92 - майстор
Пак ли се на..... а. Опитай да прочетеш инструкцията. Маркуча на изхода де го. Показах ти работещо решение а ти събирай скрап. Баси драмата за 20 санта водица.
gogyto - специалист
пон май 16, 2022 8:25 pmkrasi92 написа:
Пак ли се на..... а. Опитай да прочетеш инструкцията. Маркуча на изхода де го. Показах ти работещо решение а ти събирай скрап. Баси драмата за 20 санта водица.
Боя се ,че няма и 20см, това вече е гранатирано, ще чакам майстора да си докопае и тогава вече ще видим.
dragozow - майстор
пон май 16, 2022 7:47 pmgogyto написа:
Днес вземах една за проба, дава я до 8м, резултата пак нулев :-D

Изображение
С тази трудно 8 метра, обезвъздушил ли си, има ли клапан долу? Отиди в магазин, където разбират от помпи, Баумакс не са такъв магазин.
gogyto - специалист
пон май 16, 2022 10:24 pmdragozow написа:

С тази трудно 8 метра, обезвъздушил ли си, има ли клапан долу? Отиди в магазин, където разбират от помпи, Баумакс не са такъв магазин.
Обезвъздушена е, и има клапан долу на смукателя, не е нещо което не съм правил в живота си :)
За жалост няма такъв специализиран магазин в града.
Поне аз не съм чувал да има.
LazarGanev - "Велик майстор"
Заради точно такава помпа, чичо ми получи инсулт и после си замина лека му пръст - от яд че си е дал парите на вятъра и не може да я подкара. Вземи замозасмукваща помпа, не периферна, не центробежна (те всички са центробежни де, не са бутални). После тая помпа ще я ползваш за хидрофора.

Тема "Помпа за кладенец" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: