Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valdim - специалист
Здравейте,
Искам да довърша сам монтажа на захранването на програмататора за поливане на растения за терасата ни.
Кранът със синята ръкохватка ще бъде демонтиран и на негово място смятам да монтирам елементите по този начин.
Кранът с червената ръкохватка е предвиден за включване на маркуч за измиване на терасата. За да е стабилна конструкцията смятам да сложа скобата (вижда се точно преди крана) и да я хвана с дюбел към стената.
Ще съм благодарен на коментари последните въпроси:
1.Замислих се дали тези детайли са удачни за открита тераса и дали няма да почнат да ръждясват...
2. Виждате ли някакъв проблем по окомплектовката или нещо което може да се направи по-удачно?
Благодаря за мненията и съветите.

п.с. в режим преглед виждам снимките обърнати странично, но като ги отворя се виждат нормално. ако все пак са странично ,извинявам се за неудобството.

Прикачен файл

IMG_20220530_165959_2.jpg

Прикачен файл

IMG_20220530_165946_1.jpg
mrsch66 - специалист
Няма да имат време да ги хване ръжда защото ще ги сменяш след всеки мраз под -5 градуса
Lutchezar - майстор
Може да им измисли кожух за зимата. И тогава няма да замръзват.
zz_stefanov - майстор
На такова външно ВиК трябва да може да му се спира и да му се източва водата отвътре на къщата за да не замръзва зимата. Колкото и изолация да се сложи при продължителен студ ще замръзне.
Не виждам какво може да им ръждяса, ако са в банята няма да са в по добри условия.
MamaMy - майстор
Специално този тип кранчета дори и източени пак задържат вода, замръзват и се пукат. Горчив собствен опит. Първата зима изпуках 10-тина бройки за разкош. Дори имам едно такова жълто което за проба го запоих с поялника и още работи :-D
valdim - специалист
Благодаря за мненията до тук. Намирам се в Стара Загора, плюс това терасата е южна, а стената от която излиза тръбата е с фибран. Нямам опасения, че този тръбен път може да замръзне. В краен случай, навити парцали ще свършат работа. Ако вместо удължителя (след коляното) сложа преход с пропка за изтоване, това ще реши ли евентуалния проблем с евентуалното замръзване?

Коментари по въпросите ми?
valdim - специалист
пон май 30, 2022 9:19 pmMamaMy написа:
Специално този тип кранчета дори и източени пак задържат вода, замръзват и се пукат. Горчив собствен опит. Първата зима изпуках 10-тина бройки за разкош. Дори имам едно такова жълто което за проба го запоих с поялника и още работи :-D
Кой тип кранчета имаш предвид - с голямата или с малката ръкохватка?
krasi92 - майстор
С голямата е канелка а с малката кранче. Канелката със сигурност ще сдуха и на гръцката граница да си.
Lutchezar - майстор
Аз бих направил една бърза връзка в стената на ниво стена със зимен капак от изолация, примерно 15-20 см. вата
valdim - специалист
Здравейте, монтирах елементите по първоначално замисления начин.
На зима ще видим кой крив, кой прав.

Благподаря на всички за мненията.

Тема "ВиК на открита тераса. Монтаж на елементи." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: