Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
ср юни 08, 2022 8:20 amiliya_i написа:
Лазаре, доводите ти са, че биха могли да се спестят едни около 15.00 лева от материали. Но ако после човека има проблеми с душа (от което е породено и питането му), ще ходите ли с Kozl да му поливате с канчета докато се къпе?
Илия стига си пуцал напосоки. Аз веке писах как да си направи системата с регулатори на налягане за всяка чУшма, ама е тегаво па и па има риск да не стане замисълът щото требе и резерв в налягане да има. Предложих и смесител с термостат. У нас сме с такъв оти ни писна да се щавиме у банята, ама ние сме към ТЕЦ и при това в ЕС и тръбите длъги, та получава се като се отвори кран с голям дебит по щранга за студена вода, да падне само налягането по тръбите за студена вода и тогава - попарване. :x
Обратното го не броим оти оно се счита за СПА процедура. Нещо като студено ведро или шокова каца или малко шок басейнче.
iliya_i - майстор
ср юни 08, 2022 12:55 pmkozl написа:
ср юни 08, 2022 12:39 pmkrasi92 написа:
То човек пишман да стане да пита тук. Форума кипи от мозък и по сигурно е да се объркаш ако питаш да си направиш нещо сам. Входа при водомера евентуално е 3/4 и след него може може спокоино да работи с една линия 3/4 или 2 линии 1/2 без никакви притеснения.
Те това са притесненията:
пон юни 06, 2022 6:19 amDobcho1212 написа:
нед юни 05, 2022 2:25 pmgalin56 написа:
Единсвеното неприятно нещо ще е ако се къпеш и жена ти точно тогава да реши да мие на мивката с вряла вода. :) Това съм го забелязал, че винаги оказва влияние. :)
Точно този проблем с къпането и миенето на чинии си мислех,че ще избегна с колектора,но някои хора ми казаха че колектора не върши работа и се чудя какво да правя.
Мислиш ли, че ще ги избегне по съвета ти?
Не гарантирам, че ще го избегне. Но поне ще намали ефекта.
Lutchezar - майстор
Повече тръби, повече връзки, по-голям риск от наводнения.

Тема "Вик инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: