Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Mitashki_MM - специалист
Това с кофичката от кисело мляко си е класика и в повечето случаи наистина след някоя друга седмица си виждаш как кълчищата закисват и престава да капе.
Иначе вас инкасаторите задължават ли ви да сменяте водомерите задължително с нови? Моята ми каза, че може и да си занеса стария за пресертифициране, което и направих - оставих го сутринта и си го прибрах следобяда заедно с протокола, завих си го обратно и я чакам на следващото идване да ми го пломбира. Спестяват се 20-ина лева така и не ти остава един стар но здрав водомер да прашасва в мазето.
Lutchezar - майстор
У наше село - София, излизаше по-евтино да ти сложат нов и да ти го пломбират... Скоро не съм проверявал, но имам един който това го чака.
abracadabra - специалист
съб юни 11, 2022 2:36 pmMitashki_MM написа:
Това с кофичката от кисело мляко си е класика и в повечето случаи наистина след някоя друга седмица си виждаш как кълчищата закисват и престава да капе.
Иначе вас инкасаторите задължават ли ви да сменяте водомерите задължително с нови? Моята ми каза, че може и да си занеса стария за пресертифициране, което и направих - оставих го сутринта и си го прибрах следобяда заедно с протокола, завих си го обратно и я чакам на следващото идване да ми го пломбира. Спестяват се 20-ина лева така и не ти остава един стар но здрав водомер да прашасва в мазето.
Кофичката с кисело мляко каква и е ролята? Да събира водата която капе или от нея да капе върху проблемната сглобка?
Аз се съмнявам при мен че може муфата да е с дефект, ще купя нова и ще чакам да закисне. Междувременно вързах един найлон с вода около муфата да подържа сглобката и кълчищата отвън постоянно мокри. Да закисне по-бързо...
iliya_i - майстор
нед юни 12, 2022 9:25 amabracadabra написа:
Междувременно вързах един найлон с вода около муфата да подържа сглобката и кълчищата отвън постоянно мокри. Да закисне по-бързо...
Ако изсъхва без найлона с вода, значи не е теч, а конденз.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юни 10, 2022 3:38 pmkr1100 написа:
пет юни 10, 2022 2:50 pmabracadabra написа:
....но ето трябва да се сменя водомера на 10г.
У нас от 2г ВиК си сменя водомерите. Пломбите са пластмасови.
Нямаш и филтър преди водомера.
На 5 години сменят... Сега ми предстои у мама, два водомера, за наша сметка... Вкъщи е за сметка на ВиК-то... Направи идат и сменят... Та, трябва да търся оторизирана фирма...

По въпроса - не бих пипала. Мързелът е голяма работа. При мен, едно капане напълни половин кофа и спря.
abracadabra - специалист
нед юни 12, 2022 10:16 amiliya_i написа:
нед юни 12, 2022 9:25 amabracadabra написа:
Междувременно вързах един найлон с вода около муфата да подържа сглобката и кълчищата отвън постоянно мокри. Да закисне по-бързо...
Ако изсъхва без найлона с вода, значи не е теч, а конденз.

Изсъхва от горната страна, отдолу почти винаги мокрее. На снимките се вижда, там мястото с ръждата -това място ме притеснява. Прикачени са снимки с конденз(виждат се дори на снимката и ситните капчици по тръбата, интересно иначи не ги виждам с невъоръжено око). Ето снимки:
Прикачен файл:
в-3-min.jpg
Прикачен файл:
в3-min.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220610_215143-min.jpg
Прикачен файл:
IMG_20220610_142317-min.jpg



Имам и много любопитно за мен сравнение на муфите(понеже ако преправям нещата, то ще сложа и друга муфа, може тази да е с шупла илил др.).
Та, понеже ми трябва в системата още 5мм за да стане точно всичко, когато купих от едно място муфа очаквах поне да е със стандартин размер - 40мм. Но се оказа по-къса -35мм, айде, тези никелираните са по-нестандартни- да кажем там може да е и по-къса. Та си викам нали са български, и не стига че отливката е отвратителна, резбоването също а и с размерите сащо не са по стандарт. Както и холендърите, там пък икономисват от метал и в сравнение с по-старите са много по ненадежни... И, какво се оказва че икономисват от метал!
Прикачам снимка със сравнението:
Прикачен файл:
IMG_20220612_181917-min.jpg
шоп - майстор
нед юни 12, 2022 6:26 pmabracadabra написа:
И, какво се оказва че икономисват от метал!
Недей така. Зависи от производителят и не е от икономия.

Берг Монтана и GEBO не може да ги сравняваш. Стандартен е само цолажа. Другото за да го усетиш както казва един мой приятел трябва да си навил поне 100 кг фитинги от дадена фирма:-)
chapara - майстор
А защо не ползваш никелиран нипел удължител, има ги с размери от 10мм. през 5мм. нагоре. А сега ме навява мисълта че поради късата муфа, може холендерната връзка да е под напрежение на опън и.... То пак ще закисне, но не е добре .
abracadabra - специалист
нед юни 12, 2022 7:47 pmchapara написа:
А защо не ползваш никелиран нипел удължител, има ги с размери от 10мм. през 5мм. нагоре. А сега ме навява мисълта че поради късата муфа, може холендерната връзка да е под напрежение на опън и.... То пак ще закисне, но не е добре
Може ли да купя 5 см. дълга от интернет? Аз не открих в моя град.

Тема "Слаб теч около муфа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: