Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
ddenkov - специалист
Здравейте,
Имам поставен регулатор на налягане след водомера. От водопровода идва 7-8 бара, а аз искам в къщата да е около 4. Проблема ми е, че в покой входното и изходното налягане са еднакви. Когато пусна някакъв източник налягането веднака пада 4, но щом спра - става като входното. Всички регулатори ли са така или моят се е повредил? Има ли регулатор, който и в покой да държи зададеното налягане?
brick - специалист
Не трябва да е така. Явно клапанът му не затваря плътно поради замърсяване или износване на гуменото уплътнение.
kozl - майстор
нед юни 26, 2022 12:54 pmddenkov написа:
Здравейте,
Имам поставен регулатор на налягане след водомера. От водопровода идва 7-8 бара, а аз искам в къщата да е около 4. Проблема ми е, че в покой входното и изходното налягане са еднакви. Когато пусна някакъв източник налягането веднака пада 4, но щом спра - става като входното. Всички регулатори ли са така или моят се е повредил? Има ли регулатор, който и в покой да държи зададеното налягане?
За съжаление повечето са така и в зависимост от съдържанието на водата почват да пропускат в затворено положение на клапана и налягането се вдига. Ако има малка консумация по-голяма от пропуска на клапана и налягането се стабилизира.
А поне при теб има ли филтър преди регулатора на налягане?
ddenkov - специалист
пон юни 27, 2022 12:15 amkozl написа:
нед юни 26, 2022 12:54 pmddenkov написа:
Здравейте,
Имам поставен регулатор на налягане след водомера. От водопровода идва 7-8 бара, а аз искам в къщата да е около 4. Проблема ми е, че в покой входното и изходното налягане са еднакви. Когато пусна някакъв източник налягането веднака пада 4, но щом спра - става като входното. Всички регулатори ли са така или моят се е повредил? Има ли регулатор, който и в покой да държи зададеното налягане?
За съжаление повечето са така и в зависимост от съдържанието на водата почват да пропускат в затворено положение на клапана и налягането се вдига. Ако има малка консумация по-голяма от пропуска на клапана и налягането се стабилизира.
А поне при теб има ли филтър преди регулатора на налягане?
Филтър има ама водата е много варовита. Дали може да се разглоби за почистване или да купувам нов?
brick - специалист
Може да се опита, разбира се, но и гумичките се сменят задължително и няма гаранция, че ще се намерят подходящи - може всичките да се окажат обикновени О-пръстени, но зависи от модела...
ddenkov - специалист
пон юни 27, 2022 11:17 ambrick написа:
Може да се опита, разбира се, но и гумичките се сменят задължително и няма гаранция, че ще се намерят подходящи - може всичките да се окажат обикновени О-пръстени, но зависи от модела...
Благодаря. Ще се пробвам...
ddenkov - специалист
Разглобих го. Оказа се, че работи като електромагнитен клапан на пералня. Клапана е с обикновенна гумичка за спирателен кран и с времето се е образувала вдлъбнатина и затова изпуска. Просто обърнах гумичката с гладката и страна, сглобих го и сега работи идеално.

Тема "Регулатор на налягане за водопровод" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: