Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
valentino76bs - майстор
Здравейте, стана една беля на село ...мих с маркуча терасата и съм забравил да спра водата от крана като съм тръгнал, маркуча се измъкнал от бързата връзка .....и 100 кубика вода изтекоха в къщата понеже няколко дена ме нямаше.
Въпроса ми е има ли някакъв клапан който може да се сложи в шахтата(в земята) и като тръгвам да не отварям ами с дистанционно да го спирам.Захранване няма вътре. Или някаква друга идея ...
kozl - майстор
Има такива за поливните системи и работят с батерия, а се командват от дистанционно-програматор. Цени не помня.

Но ми се струва, че ще е по-евтино да си купиш дистанционно у-ние от най-простите, захранване за 12V и електромагнитен клапан, който да се управлява от дистанционното.
И разбира се ако ще са на открито, незащитено от влага и вода място, захранването и дистанционното + поставени във кутия със защита против влага и вода.
brum - майстор
Тъй де, но няма захранване там.

А и клапан с дистанционно е горе-долу същата работа като да се сетиш да спреш крановете. И в двата случея можеш да пропуснеш тази стъпка.

Един вариант е програматор който да пуска водата само събота и неделя. Ако към него има и дистанционно ще може да се пуска и през другите дни ако се иде до там. Но си е електроника, а тя си иска някакво захранване.

Най-удачното е да се спира крана. Ако е на неудобно място да се търси вариант за удължител на врътката.

При мен водата се подаваше от хидрофор, а той се спираше когато се включеше алармата.
krasi92 - майстор
Срещу забравяне почти нищо не помага. Вече имаш 100 кубикова обица така че вече със сигурност ще спираш водомера. Остава да си създадеш навик тока и водата се спират преди да се тръгне. :)
kr1100 - майстор
вт юни 28, 2022 5:46 pmkrasi92 написа:
Срещу забравяне почти нищо не помага. Вече имаш 100 кубикова обица така че вече със сигурност ще спираш водомера. Остава да си създадеш навик тока и водата се спират преди да се тръгне. :)
И големички табелки " спри водата / затвори крана " :-D
resistbody - майстор
На вилата си имаме процедура, сваляме винтовите предпазители(спаси ни когато гризачи изядоха кабелите) и спираме водата... само дето тая зима забравихме да източим и се спука проточния бойлер..
zz_stefanov - майстор
Само процедура при напускане е спасението. Тези автоматики са също рискови.
Въпреки, че аз въпреки процедурата предната седмица бях оставил бойлера включен при спряна вода :)

Тема "Спирателен клапан с дистанционно." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: