• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venci.ivanov22 - специалист
вт юли 26, 2022 4:08 pmlpoik написа:
вт юли 26, 2022 3:39 pmvenci.ivanov22 написа:
вт юли 26, 2022 2:38 pmlpoik написа:


Щтом сондажа е на 13м.трябва с желонка да се изчисти до долу. Казваш, че сондажа е нов явно не се е изчисил. На колко метра е водното огледало? Трябва поне една седмица интезивно вадене на вода с по мошна помпа за да си направи долу резервоар тоест да извади пясъка и тинята. Не казваш като сте правили сондата какъв материал сте вадили пясък, тиня, баластра и глина имало ли е. Ако има баластра ще се изчисти по бързо, но ако е талокливо местото ще се изчисти по бавно. Явно сондата е правена място с наклон и подземните води (като не се черпи често вода и затлачват сондата).Ако водното огледало е на 5,6м. спокоино можеш да пуснеш една тръба почти до дъното така ще вадиш по хубава вода и няма да се затлачва. Не е важно колко е дълбоко тръбата важно е нивото на водата да не спада под 8м.
Като правихме сондажа водата излезе на 7 метра ,тоя каза копая до 13 и спирам да не изгубят водата и така спря ,също каза че ще имам воден стълб 6,7метра ,но водата ми е 3метра нз защо така стана
Отдолу е тиня не е пясък като казват повечето
Чистих го с еърлифт аз си го направих,взех компресор под наем и го чистих 6,7 часа с поетапно спиране да не го изгоря тинята отдолу се махна ,но сега пак същото,вода се черпи всеки ден...
Изкаш да кажеш, че водата ти е на 10м.(огледалото)С каква помпа вадиш вода. Ако е малко бибо нищо няма да стане. Намери си яка дренажна помапа от 1kw нагоре ще се изчисти. Не казваш нищо за терена наклонен ли е или равен.
С потопена помпа съм 600w
Терена е с лек наклон
...
Да вади мръсотии защото чистя резервоара ама малко те се отсяват на дъното
lpoik - специалист
вт юли 26, 2022 4:46 pmvenci.ivanov22 написа:
вт юли 26, 2022 4:08 pmlpoik написа:
вт юли 26, 2022 3:39 pmvenci.ivanov22 написа:

Като правихме сондажа водата излезе на 7 метра ,тоя каза копая до 13 и спирам да не изгубят водата и така спря ,също каза че ще имам воден стълб 6,7метра ,но водата ми е 3метра нз защо така стана
Отдолу е тиня не е пясък като казват повечето
Чистих го с еърлифт аз си го направих,взех компресор под наем и го чистих 6,7 часа с поетапно спиране да не го изгоря тинята отдолу се махна ,но сега пак същото,вода се черпи всеки ден...
Изкаш да кажеш, че водата ти е на 10м.(огледалото)С каква помпа вадиш вода. Ако е малко бибо нищо няма да стане. Намери си яка дренажна помапа от 1kw нагоре ще се изчисти. Не казваш нищо за терена наклонен ли е или равен.
С потопена помпа съм 600w
Терена е с лек наклон
...
Да вади мръсотии защото чистя резервоара ама малко те се отсяват на дъното
Наклона е препоставка за по бъзо затлачване. Намери си серьозна помпа и вадене по често докато се избистри водата.
venci.ivanov22 - специалист
вт юли 26, 2022 5:08 pmlpoik написа:
вт юли 26, 2022 4:46 pmvenci.ivanov22 написа:
вт юли 26, 2022 4:08 pmlpoik написа:


Изкаш да кажеш, че водата ти е на 10м.(огледалото)С каква помпа вадиш вода. Ако е малко бибо нищо няма да стане. Намери си яка дренажна помапа от 1kw нагоре ще се изчисти. Не казваш нищо за терена наклонен ли е или равен.
С потопена помпа съм 600w
Терена е с лек наклон
...
Да вади мръсотии защото чистя резервоара ама малко те се отсяват на дъното
Наклона е препоставка за по бъзо затлачване. Намери си серьозна помпа и вадене по често докато се избистри водата.
Мислиш ли ,че с желонка ще се получи нещо?
Поне да пробвам и от къде се намира?
  • 1
  • 2

Тема "Доизкопаване на сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: