• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kisyov - напреднал
Здравейте приятели,
Имам следния казус направихме сондаж 25 метра, като водата от него излиза на самотек така, че има доста вода. Имам две помпи с два електрически пресустата /флуид контрол/
Електронен пресостат IBO PC-59, 1.1 kW, 1.5 - 3 бара
Електронен пресостат Trotec TDP DS
Помпите и контролите са тествани към вик-то и работят, но когато към помпите вържа смукатели пресостатите не изключват помпите. Като затворя крановете искам да подчертая, че няма никъде течове дори съм сложил кран веднага след пресостатите и когато го затворя, помпите продължават да работят.
Според вас откъде може да идва проблемът странното е, че двете помпи правят едно и също, като и двете са с отделни смукателни маркучи и така нататък и двете не спират да работят
Благодаря
brum - майстор
Какви са помпите? Мерено ли е какво налягане правят? Обезвъдушени ли са добре?
kozl - майстор
пон юли 25, 2022 9:28 amkisyov написа:
Здравейте приятели,
Имам следния казус направихме сондаж 25 метра, като водата от него излиза на самотек така, че има доста вода. Имам две помпи с два електрически пресустата /флуид контрол/
Електронен пресостат IBO PC-59, 1.1 kW, 1.5 - 3 бара
Електронен пресостат Trotec TDP DS
Помпите и контролите са тествани към вик-то и работят, но когато към помпите вържа смукатели пресостатите не изключват помпите. Като затворя крановете искам да подчертая, че няма никъде течове дори съм сложил кран веднага след пресостатите и когато го затворя, помпите продължават да работят.
Според вас откъде може да идва проблемът странното е, че двете помпи правят едно и също, като и двете са с отделни смукателни маркучи и така нататък и двете не спират да работят
Благодаря
Има вероятност помпите да не могат да повишат налягането до това на изключване. А защо са работили свързани към водопровода - предполагам, че свързани към водопровода входящата вода е под налягане и помпите го увеличават и така достига налягане на изключване на пресостата. Е не съм запознат с видовете пресостати, но прочети инструкциите и намали налягането на изключване.
А може причината да е и въздух в помпите поради пропуски в смукателя.
kisyov - напреднал
Помпите правят високо налягане, дори изчахме едната дали, ще спре и един от кранове изби. Колкото до смукателите и двата са чисто нови.
kozl - майстор
Ползвай манометър за налягането. Избилия кран не е манометър.
А РС има ли?
ОК има ли?
kisyov - напреднал
На флуидконтролите има манометри.
krasi92 - майстор
Слагай регулатори на налягането между помпите и контрола.
kozl - майстор
Изображение



Артикулен номер: IBO PC-59Марка: IBOПроизход: ПолшаГаранция физ. лица: 2 годиниГаранция юрид. лица: 1 година
ХАРАКТЕРИСТИКА:
Електронен пресостат с манометър и система за защита при работа на сухо
Устройството има 2 режима на работа:

* контрол на налягането

* контрол на дебита

Ако контролерът трябва да се използва с помпа, свързана към резервоара за усилване на налягането, тогава трябва да се използва първият режим на работа (контрол на налягането). Под манометъра на устройството има 2 регулиращи винта: винтът от лявата страна се използва за регулиране на долното налягане (това, при което помпата трябва да се включи), винтът отдясно задава горното налягане ( изключване на помпата). В този случай устройството може да замени обиккновения пресостат.
Допълнително предимство при използването на превключвателя PC 59 е, че той предпазва помпата от работа на сухо: когато няма вода, контролерът изключва помпата и индикаторът "status" започва да мига. След това потребителят може да пусне помпата да работи чрез натискане на бутона за рестартиране или да изчака 1 час (контролерът автоматично се опитва да стартира помпата на всеки час след липса на вода).
Ако помпата ще се използва за домакински цели, поливане на градина, миене на автомобили или други подобни, може да помислите да не използвате хидрофорен резервоар. Тогава контролерът трябва да работи във втория режим (контрол на дебита): пускането на всеки кран води до изтичане на водата и стартиране на помпата; след затваряне на всички консуматори на вода, помпата продължава да работи 8 секунди и се изключва.

Спецификации:

Вграден възвратен клапан
Система за защита при работа на сухо
Вграден манометър
Бутон за ръчно стартиране - RESET
Светодиод за включване на захранването
Работа на помпата ON LED
Светодиод за повреда на помпата
Работа с резервоар под налягане
А в кой режим работи пресостата?

А доколкото виждам на снимката пресостата е регулиран под 4 бара да включва и над 4,6 бара да изключва.
kisyov - напреднал
Здравей, използвам го нарежим без балон и дори съм намалил налягането за изключване. Направо луднах с тези помпи, накрая ще сложа обикновен хидрофор и това ще му е..
yanko78 - специалист
Имах абсолютно същия проблем. Първоначално смених платката за управление, защото помпата тръгваше след рестартиране от мрежата. Като смених платката, тръгваше, но не изключваше при достигане на налягането. Сега смених целия пресостат и всичко си дойде на мястото. Вече 2 дни работи без проблеми.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с флуидконтрол и сондаж" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: