Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте. В стария ми апартамент имам проблем със спирателният кран - блокирал е. Обикновен врътков е - по самия винт на крана има варовик. Има ли смисъл да се опитвам да отстранявам варовика с някакъв препарат и да се мъча да го отблокирам....или да викам майстори да го подменят ? И с препарата мога ли да направя по-голяма поразия ? Благодаря.
kozl - майстор
+1.
Сменяй го. Дори и да го отблокираш едва ли ще спре водата. Ако е кеклов е за ремонт на кеклата. Ако е шибърен отлаганията вътре в него няма да позволят да затвори напълно.
iliya_i - майстор
И за следващия запомни, че никога не се налага връзката отворена до скъсване. Отваряш и връщаш четвърт назад.
А кекла не се ремонтира, а се сменя с нова за 5 - 6 лева.
kozl - майстор
вт юли 26, 2022 11:26 pmiliya_i написа:
А кекла не се ремонтира, а се сменя с нова за 5 - 6 лева.
Я разясни, че имам усещане, че представата ти за кекла включва и други неща.
А аз ги ремонтирам с некви таквиз неща И често се налага да се зачисти и леглото в корпуса на крана, освен подмяната на гуменото уплътнение на кеклата.
iliya_i - майстор
Тия неща ги срещам при канали за чешми. При старите спират едни кранове гумата е запресована. Сменям цялата горна част. Гумирани има смисъл да се сменя при капела кран. Но това няма да помогне при влокирал.
Понякога разграбване на салника (гайката около оста, под врътката) също помага. Може и леко подуване о нея.

Тема "Проблем със спирателен кран" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: