• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
Моите мъки продължават. Дойде новата платка, сложих е, тръгна със светеща лампа, която преди не светеше. Сега проблема е, че не изключва. Разглобих “устройството” което пегулира на какво налягане да изключва. При въртене на винта за налягането, втърдява и олекотява една мембрана. Има някакво желязце, което се движи напред-назад, и според натягането, се мести по леко и по трудно. Предполагам, че този индикатор за вкл/изкл, не го отчита електрониката. Направо ме е яд, че не поръчах цял нов пресостат. Утре ще го зглобя, след като го раздвижих и ще видя дали ще има ефект, ако няма, явно ще взимам цял нов пресостат.
Напомпих и балончето на 1 бар както го дават, та си мисля, да не би и от това помпене да идва проблема с изключването.
dragozow - майстор
Казах ти и преди, шунтирай пресостата и пробвай без него, ако всичко работи си купи нов, това трябваше преди да купиш платка.
feikot - специалист
И се научи да използваш Я вместо Е, че нямам думи. Според мен имаш някъде теч, я някой клапан, я крана към помпата ти отърва. Имах същия проблем, оказа се възвратния, не го споменавам защото ти каза че си го сменял.
yanko78 - специалист
ср авг 10, 2022 6:36 amdragozow написа:
Казах ти и преди, шунтирай пресостата и пробвай без него, ако всичко работи си купи нов, това трябваше преди да купиш платка.
Това направих. Поръчах нов. До последно, не исках нов, понеже съм го монтирал без холендър и сега ще е голяма мъка докато го сменя.

Благодаря на всички взели участие!
yanko78 - специалист
Скапах се вече. С новия пресостат помпата работи 2-3 дни и проблема пак се появи. Остава като вариант сверичният кран под ръчната помпа да изтърва. Сега смятам и него да го сменя и се чудя, дали има резон, да сложа възвратен клапан преди крана?
krasi92 - майстор
Сложи редуцир вентил между помпата и пресостата и мъките ти ще приключат. Не го смятаи за задължително все пак ако ти харесва да си играш постоянно с помпи.
dragozow - майстор
Като пресостата е затворил погледни манометъра, след час го погледни пак, може да има теч някъде. Може да е клапан, казанче на тоалетна или нещо до което нямаш пряка видимост. За всеки случай не трябва да е така.
yanko78 - специалист
чет авг 18, 2022 11:09 amdragozow написа:
Като пресостата е затворил погледни манометъра, след час го погледни пак, може да има теч някъде. Може да е клапан, казанче на тоалетна или нещо до което нямаш пряка видимост. За всеки случай не трябва да е така.
Ако изтърва от клапан или изобщо над пресостата и налягането пада, то тогава, тя включва и изключва докато възстанови налягането. Преди се е случвало да изтърва клапан и вкл/изкл през определено време. Заради тия пропуски, сложих стоп клапан преди всички клапани.
Само от сверичния кран преди ръчната помпа остава да просмуква по малко въздух, въпреки, че нали има клапан преди помпата и не би трябвало да пада на доло водата и турбината да остава празна.
Може би, просмуква горе от пъчната помпа/крана и се получава въздушен джоб, който кара пресостата да изключва. Това ми и два като последна идея.
krasi92 - майстор
Опитите май ще продължат още
yanko78 - специалист
ср авг 17, 2022 4:09 pmkrasi92 написа:
Сложи редуцир вентил между помпата и пресостата и мъките ти ще приключат. Не го смятаи за задължително все пак ако ти харесва да си играш постоянно с помпи.
Добре. Каква е логиката да редуцирам налягане с вентил, ако проблема идва от засмукване на въздух от тръбата която продължава на горе и няма връзка с вентила, който ще е между помпата и пресостата?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "Проблем със сондажна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: