• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
пон авг 29, 2022 4:36 pmdragozow написа:
А какво не и работи точно? Дай ми я за един ден ако не е в гаранция да я тествам.
При по продължителен престой (4-5-6 часа), не тръгва да вади вода от първото включване на пресостата. Изкл/вкл захранването и тръгва. По късно ще я сваля и ще ти е донеса, не е в гаранция.
krasi92 - майстор
Предизвикателството е тотално. Маи сондажа ще излезе виновен.
yanko78 - специалист
пон авг 29, 2022 10:00 pmkrasi92 написа:
Предизвикателството е тотално. Маи сондажа ще излезе виновен.
Краси, защо сондажа да е виновен? Цял ден се ползва вода и помпата работи и вади вода на поразия. Логиката, не е ли, след като престои повече време, водата в сондажа да се вдига и да има и повече вода? Няма пясък/нанос да засмуква. Поливам с пръскачки райграса, лентов капков маркуч зеленчука и кръгъл много годишен туи. Всичко това без филтър и всичко си е ок. Едно годишния маркуч го ползвам по 2-3 години. Какво да му е на сондажа?
krasi92 - майстор
Янко на път си да смениш всички възли по системата. Не писа ли че и сондаж нов ще направиш но нещата ще работят. Ако беше сложил един редуцир вентил да си приключил с предизвикателствата. Но всеки си знае що го бият.
lpoik - специалист
Казваш, че вода има бол значи клапаните не държът и водата се връща в сондажа и помпата остава на сухо.Смени клапана на смукателната тръба и е добре да сложиш и един след помпата за по сигорно. Моята с дни да не вадя вода и няма проблеми веднага тръгва, но съм сложил и на изхода клапан за по сигорно. :?
dragozow - майстор
пон авг 29, 2022 6:52 pmyanko78 написа:
пон авг 29, 2022 4:36 pmdragozow написа:
А какво не и работи точно? Дай ми я за един ден ако не е в гаранция да я тествам.
При по продължителен престой (4-5-6 часа), не тръгва да вади вода от първото включване на пресостата. Изкл/вкл захранването и тръгва. По късно ще я сваля и ще ти е донеса, не е в гаранция.
Ок, ама въобще ли не гъква след 6 часа или бучи само? Дай да я видим. Звънни като си в сервиза, 0898798624.
kozl - майстор
пон авг 29, 2022 10:11 pmyanko78 написа:
пон авг 29, 2022 10:00 pmkrasi92 написа:
Предизвикателството е тотално. Маи сондажа ще излезе виновен.
Краси, защо сондажа да е виновен? Цял ден се ползва вода и помпата работи и вади вода на поразия. Логиката, не е ли, след като престои повече време, водата в сондажа да се вдига и да има и повече вода? Няма пясък/нанос да засмуква. Поливам с пръскачки райграса, лентов капков маркуч зеленчука и кръгъл много годишен туи. Всичко това без филтър и всичко си е ок. Едно годишния маркуч го ползвам по 2-3 години. Какво да му е на сондажа?
Твоя сондаж с набитата тръба е с друга логика. Нивото на водата трябва да е в помпата за да точиш вода от твоята система. За да стане това в сондажа ти трябва да има необходимия вакум, за да се издигне водата над нивото до помпата и водата влезе в нея. Като спадне вакума спада и нивото в сондажа ти' и на твоята самозасмукваща помпа и трябва време да направи вакум и да си докара нивото в сондажа при себе си. Е да ама вероятно по причини, за които писах вече времето е малко и пресостата влиза в авариен режим. След повторно пускане времето на засмукване се увеличавас добавеното време от таймера след рестарта на пресостата и помпата успява да вдигне нивото в тръбите до турбината си, т.е самообезвъздушила се е и водата тръгва към консуматорите.
Авторът требеше да направи експеримент с ръчната помпа. След дълъг престой да вдигне нивото първоначално с нея и после да направи първи старт на помпата. Ама за тази цел при неговите условия трябва да осигури налягане в тръбите след пресостата по-голямо от това, което автоматично пуска кара пресостата да включва помпата.
Само автора си знае защо не направи тази проверка.
Пък и в обясненията му има объркващи обяснения и темата куца.
yanko78 - специалист
Е как ще спадне вакуума, като има възвратен клапан (сменен с нов за всеки случай), който държи водния стълб да не пада?
Да, не съм направил вдигането с ръчната, преди да включи, но и не намирам смисъл да го правя, със сигурност ще тръгне от първия път, но на кледващо пускане, пак няма да тръгне. От някъде смуче въздух според мен, който изпразва муцуната на помпата, до момент, в който не може да подкачи от първото развъртане. Няма просто какво да е друго, освен и новият възвратен клапан да изтърва…. но пък 2 един след друг да правят една и съща беля, не ми се вярва.
hidrazin - майстор
пон авг 29, 2022 10:00 pmkrasi92 написа:
Предизвикателството е тотално. Маи сондажа ще излезе виновен.
Май ще излезеш прав.
Проблема вероятно ще се окаже почвата около сондажа.
А още по-вероятно е географското място на сондажа.
Там може да е пълно с негативна енергия и чакрите да са много кофти.
Препоръчвам ходжа или разваляне на магии… :-D
:partyman:
kozl - майстор
вт авг 30, 2022 2:05 pmyanko78 написа:
Е как ще спадне вакуума, като има възвратен клапан (сменен с нов за всеки случай), който държи водния стълб да не пада?
Да, не съм направил вдигането с ръчната, преди да включи, но и не намирам смисъл да го правя, със сигурност ще тръгне от първия път, но на кледващо пускане, пак няма да тръгне. От някъде смуче въздух според мен, който изпразва муцуната на помпата, до момент, в който не може да подкачи от първото развъртане. Няма просто какво да е друго, освен и новият възвратен клапан да изтърва…. но пък 2 един след друг да правят една и съща беля, не ми се вярва.
Ти мноо му не вертвай на ОК оти и он е обратен :lachtot:

Ей Янко #-o
толко мноо писах и нищо не Фаташ от написаното #-o

А оно на тези помпи входо и изходо са нарочно отгоре - защо ли :? Оно ако "муцуната" на помпата е празна ич не чекай да засмуКе вода :wink:
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "Проблем със сондажна помпа." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: