Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
venci.ivanov22 - специалист
Здравейте банда
Имам проблем с един хидрофор ,,премиум,,
Нещо изведнъж налягането на водата намаля ,нямам идея защо... Хидрофора си включва и изключва както трябва... На 1.5 включва помпата и на 3.2 изключва както са си го настройли майсторите ,но налягането е слабо ... Дайте идея какво става?
Четох ,че е възможно налягането на балона може би е спаднало ,но как се настройва този балон?
brum - майстор
Я пак помисли какво питаш и си задай пак въпроса. Няма как да падне налягането, а да продължи да изключва и включва на същото налягане.

Да не би да спаднал дебита?
venci.ivanov22 - специалист
нед авг 28, 2022 10:19 pmbrum написа:
Я пак помисли какво питаш и си задай пак въпроса. Няма как да падне налягането, а да продължи да изключва и включва на същото налягане.

Да не би да спаднал дебита?
Нее хидрофора е свързан с резервоар ,които
Постоянно има един тон вода и от него взима вода .Той се пълни с потопяема помпа с датчици и табло за включване и изключване ...
Вода постоянно има ... Не е проблема там
ESPACE - майстор
Извикай пак майсторите. По отговора ти на въпроса съдя, че дискусията няма смисъл да продължава.
LazarGanev - "Велик майстор"
пон авг 29, 2022 3:33 amESPACE написа:
Извикай пак майсторите. По отговора ти на въпроса съдя, че дискусията няма смисъл да продължава.
Дискусията няма смисъл да продължава, но и майсторите няма за какво да вика - те не са психиатри, а монтажници и няма как да разберат, че сегашните 1,5 и 3,2 бара са по-ниски от предишните 1,5 и 3,2
kozl - майстор
нед авг 28, 2022 9:38 pmvenci.ivanov22 написа:
Имам проблем с един хидрофор ,,премиум,,
Нещо изведнъж налягането на водата намаля ,нямам идея защо... Хидрофора си включва и изключва както трябва... На 1.5 включва помпата и на 3.2 изключва както са си го настройли майсторите ,но налягането е слабо ... Дайте идея какво става?
А къде и как отчиташ намалението?
Нещо изглежда не различаваш понятията налягане, дебит, обем.
"Налягането намаля" мое би да се тълкува като спадна ми дебита - водата тече по-бавно и струята отслабна.

А дебита пък се отчита с обем :?
нед авг 28, 2022 10:19 pmbrum написа:
Да не би да спаднал дебита?
venci.ivanov22 написа:
Нее хидрофора е свързан с резервоар ,които
Постоянно има един тон вода и от него взима вода .Той се пълни с потопяема помпа с датчици и табло за включване и изключване ...
Вода постоянно има ... Не е проблема там
:? , съдейки по отговора... :roll:
brum - майстор
Аз и за това не отговорих...
venci.ivanov22 - специалист
пон авг 29, 2022 7:17 amLazarGanev написа:
пон авг 29, 2022 3:33 amESPACE написа:
Извикай пак майсторите. По отговора ти на въпроса съдя, че дискусията няма смисъл да продължава.
Дискусията няма смисъл да продължава, но и майсторите няма за какво да вика - те не са психиатри, а монтажници и няма как да разберат, че сегашните 1,5 и 3,2 бара са по-ниски от предишните 1,5 и 3,2
Не знам какво не обяснявам правилно
Водата на чешмата тече по слабо ,хидрофора си включва и изключва както преди на същите 1.5 и изключва на 3.2
шоп - майстор
Виж ако имаш някъде филтър, цедка, смукател по системата. Почисти ги.

Други неща, които могат да ограничават дебита са заял невъзвратен клапан или полузатвоен или заял кеклов кран.
nilro - специалист
Филтри,цедки,аератори…..

Тема "Хидрофор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: