Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
proba1 - напреднал
Lutchezar, благодаря :)

може тези дни да пробваме това, което dikata1975 предложи (тетка + 2 ъглови крана)
И без това бях начертал същото нещо в главата си, но не знаех как се казва въпросната джаджа - тетката. Като я видях в гугъл, се сетих че дори имам такава. Абе аматьорска работа...
krasi92 - майстор
Тетка е на майката сестрата. Това във вик магазина му викат тройник. А що е то утка????.
proba1 - напреднал
Като на майката сестрата, ама пластмасово :)
proba1 - напреднал
по случайност разбрах какво е. трябваше някъде да се пъхнат 2та изходни маркуча на пералня и съдомиялна а канала има само 1 тръбъ :razz:
proba1 - напреднал
Стана ето това, обаче леко сълзи от посочените места. Дали пролуките ще се запушат с варовик?
Изображение
MamaMy - майстор
Червеният кран е излишен. Течовете има шанс да спрат само където има кълчища. Препоръчвам да разглобиш и отново да го направиш.
kozl - майстор
чет сеп 15, 2022 5:10 pmMamaMy написа:
Червеният кран е излишен.
И удължителя също.
А и нипела не ми аресва. Вероятно къс некъв :?
proba1 - напреднал
чет сеп 15, 2022 5:29 pmkozl написа:
чет сеп 15, 2022 5:10 pmMamaMy написа:
Червеният кран е излишен.
И удължителя също.
А и нипела не ми аресва. Вероятно къс некъв :?
Не знам дали въобще има нипел, а го правихме преди часове. В главата ми е каша от различни проблеми, свързани с различните ремонти.

Ако примерно махна удължителя и крана, на какво ще навия тройника с 2та крана, той е с вътрешна резба, а това на което трябва да го навивам, също е с вътрешна резба. Може би ми трябва нипел ?
MamaMy - майстор
Ти имаш някакъв нипел който наистина не ми харесва и на мен. Купи си свестен месингов или неръждаем.
proba1 - напреднал
чет сеп 15, 2022 11:13 pmMamaMy написа:
Ти имаш някакъв нипел който наистина не ми харесва и на мен. Купи си свестен месингов или неръждаем.
Добре. Но иначе как да свържа двата тройника. Само с нипел ли ?

Тема "Свързване на стенен смесител(нагревател за вода) с пералня и съдомиялна" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: