Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
NeLyTo - помощник
Здравейте,

Вчера ни монтираха нов бойлер - Аристон.
Не ме убивайте за избора, просто този ни пасна точно по размери в нишата, за да сложим отдолу,каквото искаме :)
Веднага след монтажа от него започна да се чува звук, сякаш съседите пробиват нещо с бормашина. Тих, вибриращ, странен звук.
Работи, има топла вода, но тоя шум ще ме побърка.
Изключих бойлера и пак се чува от време на време. Да кажем на всеки 20 секунди макс.

Моля за помощ :))
Че ще викна човека, който го монтира, ще го викна, ама и той го чу снощи и вика:
Кой пък се е разпробивал толкова късно? :rolleyes:
zz_stefanov - майстор
Клапан? Дай някаква снимка какъв е.
NeLyTo - помощник
Това ли е? :)

Прикачен файл

Screenshot_20220928-070947_Gallery.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
ср сеп 28, 2022 6:26 amNeLyTo написа:
просто този ни пасна точно по размери в нишата, за да сложим отдолу,каквото искаме :)
Дали е възможно да сте избрали неподходящ цвят на бойлера, пасва ли на обзавеждането?
Майстора да пробва с друг ВП клапан
Тези коленца също ми изглеждат калпави, от цам
NeLyTo - помощник
ср сеп 28, 2022 7:18 amLazarGanev написа:
ср сеп 28, 2022 6:26 amNeLyTo написа:
просто този ни пасна точно по размери в нишата, за да сложим отдолу,каквото искаме :)
Дали е възможно да сте избрали неподходящ цвят на бойлера, пасва ли на обзавеждането?
Майстора да пробва с друг ВП клапан
Тези коленца също ми изглеждат калпави, от цам

Здравейте,

Колената са от никел, не знам до колко са подходящи, за това и виках майстор. Ще говоря с него, благодаря.

Колкото до иронията ви, съвсем неоснователна е, тъй като под бойлера трябва да влязат пералня и сушилня, съвсем практични приспосопления, надявам се присъстващи и във вашето домакинство, които просто НЯМА шанс да бъдат разположени другаде.
kozl - майстор
Има ли спирателни кранове за меките връзки?
krasi92 - майстор
Тоя мастор му кажи че клапана се монтира ВЕРИКАЛНО..А и да си оправи кабеляците дет висят като юфка. Баси масторите има напоследък.
kozl - майстор
ср сеп 28, 2022 7:35 amkrasi92 написа:
Тоя мастор му кажи че клапана се монтира ВЕРИКАЛНО..А и да си оправи кабеляците дет висят като юфка. Баси масторите има напоследък.
Пак не пишеш правилно.
А какво пише в инструкцията за монтаж на бойлера :?
LazarGanev - "Велик майстор"
ср сеп 28, 2022 7:30 amNeLyTo написа:
Колената са от никел, не знам до колко са подходящи, за това и виках майстор. Ще говоря с него, благодаря.
Не са от никел, а са никелирани, за да изглеждат скъпи. Почти съм сигурен, че са от цам.
ср сеп 28, 2022 7:30 amNeLyTo написа:
Колкото до иронията ви, съвсем неоснователна е, тъй като под бойлера трябва да влязат пералня и сушилня, съвсем практични приспосопления, надявам се присъстващи и във вашето домакинство, които просто НЯМА шанс да бъдат разположени другаде.
Беше шега, не ирония, извинявам се. Причината - опитът Ви за оправдаване на избора, от който няма нужда. Независимо какъв бойлер сте избрали, той трябва да си има сервиз и гаранция, да видим как ще се случат нещата във Вашия случай. Желая успех!
kozl - майстор
Гаранцията за този бойлер от снимката е под съмнение, както и уменията на мАстора, извършил монтажа.
Но пък бойлера работи, па даже и като бормашина :-D

Тема "Шум като от бормашина от бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: