Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
чет сеп 29, 2022 8:01 pmkrasi92 написа:
Вертикалният монтаж намалява вероятноста от натрупване на боклучета от самата вода. Всички от този тип се монтират вертикално за да работят правилно. Аиначе всеки може да си го монтира както иска. Някои даже го слагат изхода.
Е това го не знаех. Но пък може ли да обясниш по какъв начин се натрупват боклуци в хоризонтално положение и как вертикалното положение намалява боклуците :?

А на авторката и спре бормашината и веке нема желание да влазя у форумо :sad:
LazarGanev - "Велик майстор"
пет сеп 30, 2022 7:13 amkozl написа:
А на авторката и спре бормашината и веке нема желание да влазя у форумо :sad:
Ахам, баре ена снимка за спомен да беше оставила :?
krasi92 - майстор
пет сеп 30, 2022 7:13 amkozl написа:
чет сеп 29, 2022 8:01 pmkrasi92 написа:
Вертикалният монтаж намалява вероятноста от натрупване на боклучета от самата вода. Всички от този тип се монтират вертикално за да работят правилно. Аиначе всеки може да си го монтира както иска. Някои даже го слагат изхода.
Е това го не знаех. Но пък може ли да обясниш по какъв начин се натрупват боклуци в хоризонтално положение и как вертикалното положение намалява боклуците :?

А на авторката и спре бормашината и веке нема желание да влазя у форумо :sad:
Е вече знаеш още едно нещо благодарение на любопитсвото си. Този тип клапани се слагат вертикално.
kozl - майстор
За сега не знам, чакам обяснение.
Аз съм недоверчив.
krasi92 - майстор
Разгледай конструкцията на клапана и разсъждавай. Този тип клапани се монтират само вертикално
LazarGanev - "Велик майстор"
пет сеп 30, 2022 6:51 pmkrasi92 написа:
Този тип клапани се монтират само вертикално
Добре де, цитирай източник, където си го чел
krasi92 - майстор
Всички инструкции за монтаж на боилери.
NeLyTo - помощник
пет сеп 30, 2022 7:11 pmkrasi92 написа:
Всички инструкции за монтаж на боилери.


Момчета, не съм изчезнала, даже ако разгледате имам и друга тема тук за един шкаф за аквариум, но си забравих паролата за старата регистрация, иначе съм ЧЛЕНка и си надничам тук от както форума го има, просто не пиша, защото чукча жена, чукча не разбирач. Но пък мк е интересно :)) щом за 8 март получавам подарък винтоверт.
Просто СА ИМАМЕ НОВ ПРОБЛЕМ И ЗА ТОВА ме нямаше :)) та пак хоризонтално го монтирахме клапана. Човека каза, че нямало значение. Ето и снимка.

А за новия проблем да не пускам тема да ви питам тук..
Сменихме пералнята и сушката с аег-та, ОБАЧЕ... канала за мръсната вода е Г-образен, стария маркуч беше мек и си влЯваше без проблем в Г-то и проблем нямаше, новия обаче е по-модерен и влиза само в правата част,която не може да се похвали в дължина и въпреки, че сложихме маншон или каквото, на първото източване на водата имахме басейн в хола, тръбата се извади и не ми се говори ... :) ени айдиас и тук?

Прикачен файл

Screenshot_20221001-073709_Gallery.jpg

Прикачен файл

Screenshot_20221001-073714_Gallery.jpg
LazarGanev - "Велик майстор"
Едно коленце ПВЦ ф50 да турите на стената, да сочи не нагоре (щот там е крана), а на 10 часа примерно, на него маншона и сте готови.
съб окт 01, 2022 7:38 amNeLyTo написа:
за 8 март получавам подарък винтоверт.
Тц, тц, тц, как хората намират такива жени - може да споделиш за младите момци, дет си търсят. Един приятел веднъж решил да бъда прагматичен и да подари нещо полезно (тиган), но не помни как се е озовал в спешното, шевът на главата му бил станал перфектен. :lol:
NeLyTo - помощник
съб окт 01, 2022 8:02 amLazarGanev написа:
Едно коленце ПВЦ ф50 да турите на стената, да сочи не нагоре (щот там е крана), а на 10 часа примерно, на него маншона и сте готови.
съб окт 01, 2022 7:38 amNeLyTo написа:
за 8 март получавам подарък винтоверт.
Тц, тц, тц, как хората намират такива жени - може да споделиш за младите момци, дет си търсят. Един приятел веднъж решил да бъда прагматичен и да подари нещо полезно (тиган), но не помни как се е озовал в спешното, шевът на главата му бил станал перфектен. :lol:

Той моя аз си го намерих, не ме е търсил.
Иначе, за съвет, развий някой болт на влизане у вас. Ако тръгне да го завива набързо с ръка - тя е !!! 😆

Благодаря, ще пробваме тоя начин днес и ще пиша :))

Тема "Шум като от бормашина от бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: