Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
gnt69 - майстор
пон окт 24, 2022 11:08 amschuldiner написа:
Е, колко - дъното ако е на 60 см, водомерът е някъде на 40-50... На мен ми замръзна затворен спирателен кран зад десет см външна топлоизолация, ама в неотопляемо. В шахтата на 1,70 никога съм нямал проблеми без никаква изолация и винаги открехнат капак. Не съм с водомер, но имам филтри и е същата работа, че и по-зле.
Лятото на село къде сериозно, къде на майтап, ВиК-то рекоха "щом върти водомерът, проблемът е твой, щом не върти - наш.
Ако не си бетонирал дъното изкопай 40-50 сантиметра в шахтата да и дадеш дълбочина, тя ще се самотопли.
nikolov333 - майстор
пон окт 24, 2022 11:08 amschuldiner написа:
.. винаги открехнат капак..
..сигурно заради влагата.. и да питам понеже сложих един стар фризер за шахта на сондата, как да "преборя" влагата от сондажа, че ще се кондензира вътре сега? :?
schuldiner - майстор
Пробвах с отдушник Ф110, но на естествена вентилация не работи. Явно влагата е прекалено много. А с принудителна не ми се занимава /нищо не ми струва да сложа фан, че го и имам плюс контакт, но пусти мързел/. На кладенеца капакът е с хидро отгоре, да не влиза вода и с хидро отдолу, да не гние от конденза. Ако сложиш самозалепващо пвц-фолио на капака отдолу, ще откара десетина години поне. От влагата най-много да ти пострада топлоизолацията или да ръждяса некое желязо, на водомера какво да му стане? Виж, старата помпа... на единайстата година проби балонът. Ама отвън навътре, щото беше станал блокче ръжда :-D Сега хидрофорът е потопен, надявам се и твоята сонда е вътре в сондажа, че то в шахтата май само проблеми.
nikolov333 - майстор
Вътре е да..Сондата е 48м и фризера си е предвиден да не гние от вътре, а външно го облякох с 3см фибран. Сложил съм и сифон за да не газя вода при течове. Единствено пресостата brio2000 не знам как ще му се отрази влагата, но сигурно е предвиден за работа във влажни условия..

Прикачен файл

IMG_20221025_104212.jpg
schuldiner - майстор
Е, на пресостата /моя/ нищо не му стана, ама не вярвам да е съвсем ок кондензът да е по пластините :-D При положение, че двете ми проблемни места са до контакт 220 V, а метър https://vikiwat.com/product/15968/nagre ... 30vac.html е 12 лв., сякаш по-лесно ми е да рискувам да не зазимявам и понякога да сменям пукнати колена и кранове, а не да вързвам отопление... Ти си го направи както трябва, с термостат дори. Понеже наистина ти е малка дълбочината, а така изолиран, шкафът не се топли от почвата.
silent - майстор
Да затворя темата, жена ми подаде сигнал до Софийска вода и още същия ден с мен се свърза човек от там, уговорихме дата която в последствие отпадна поради мой ангажимен и се разбрахме да ми звънне когато е в района за да осигуря достъп. В събота човека видя теча и днес ми сменика тръбата с нова от централната тръба до моя водомер. Сложиха нов кран в шахтата и дори тротоарен на улицата за отклонението. Бързо се получиха нещата. Всичко за сметка на Софийска вода.

Тема "Повреден е крана преди водомера, как се процедира?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: