Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
silent - майстор
Водомера е единствен на къща....минаха преди 5, 7 години и викат искате ли да ви ги сменим....за да отчитаме дистанционно.... Викаме хубаво...смениха ги без пари....ма познайте дали отчитат дистанционно...а и като гледам си ми мяза на обикновен водомер...не че съм виждал такъв с дистанционно отчитане...
шоп - майстор
нед окт 23, 2022 12:14 pmJunak написа:
нед окт 23, 2022 10:38 amшоп написа:
Нищо не трябва да купува. Водомера и всичко по веригата преди него е на ВиК
Тц, водомера си е твой, ти си го купуваш и монтираш, те само го пломбират...
В грешка си. За къща водомера е на ВиК. През 4-5 години идват с една баничарка на Соф. вода и двама техници сменят водомера. Единия докато сменя другия попълва протокола с показания на стар и нов водомер, подписва се двустранно и кой откъде е.
Andri01 - майстор
Общия водомер в блоковете е на ВИК-то и е за тяхна сметка! Апартаментните / индивидуални/ са лични. В къщите водомера се води "общ",защото няма друг и поради тази причина е на ВИК-то и при смяна не се заплаща.
silent - майстор
Благодаря Ви за разясненията! Утре жена ми ще пусне сигнал в Софийска вода. Тя е боеца с институциите в нашето семейство. :-D
nikolov333 - майстор
Верно ли в къщата е на ВиК.. Щото аз на вилата реално нямам още акт 16, ама две зими, като ми се спука водомера си го плащам аз.. :shock:
krasi92 - майстор
Ако вилата ти е в София си харчил излишни пари. В Своге и около водомера си го купуваш ти и отиваш при стареишините на вик. Там плащаш таксичка за партида и ти дават пломбата да си я налундзиш сам щото няма хора и май ще вали. Излиза чв им подаряваш един водомер.
iliya_i - майстор
нед окт 23, 2022 9:14 pmnikolov333 написа:
Верно ли в къщата е на ВиК.. Щото аз на вилата реално нямам още акт 16, ама две зими, като ми се спука водомера си го плащам аз.. :shock:
Плащаш си, щото се пука по твоя вина. Твоя е грижата да вземеш мерки против замръзване.
nikolov333 - майстор
Тя вината не е ясно дали е моя, щото те слагат водомери за вътрешен монтаж в шахта на двора.. Шахтатата е идеално изолирана и я пълня с полистеролни топчета в чувал през зимата.. Отделно източвам инсталацията, но във водомера си остава по малко вода, колкото да му се пукне дъното. Последно сложих най-скъпия на Беласица да видим тая зима дали ще изкара..

Прикачен файл

received_663590268623555.jpeg
gnt69 - майстор
пон окт 24, 2022 8:15 amnikolov333 написа:
Тя вината не е ясно дали е моя, щото те слагат водомери за вътрешен монтаж в шахта на двора.. Шахтатата е идеално изолирана и я пълня с полистеролни топчета в чувал през зимата.
А колко е дълбока шахтата. Аз никога не съм си зазимявал шахтата ама е метър и половина дълбока и водомер не съм спуквал. Иначе крана и водомера са си на ВИК и си ги сменят безплатно. Втория кран след водомера е твой.
schuldiner - майстор
пон окт 24, 2022 10:10 amgnt69 написа:
пон окт 24, 2022 8:15 amnikolov333 написа:
Тя вината не е ясно дали е моя, щото те слагат водомери за вътрешен монтаж в шахта на двора.. Шахтатата е идеално изолирана и я пълня с полистеролни топчета в чувал през зимата.
А колко е дълбока шахтата. Аз никога не съм си зазимявал шахтата ама е метър и половина дълбока и водомер не съм спуквал. Иначе крана и водомера са си на ВИК и си ги сменят безплатно. Втория кран след водомера е твой.
Е, колко - дъното ако е на 60 см, водомерът е някъде на 40-50... На мен ми замръзна затворен спирателен кран зад десет см външна топлоизолация, ама в неотопляемо. В шахтата на 1,70 никога съм нямал проблеми без никаква изолация и винаги открехнат капак. Не съм с водомер, но имам филтри и е същата работа, че и по-зле.
Лятото на село къде сериозно, къде на майтап, ВиК-то рекоха "щом върти водомерът, проблемът е твой, щом не върти - наш.

Тема "Повреден е крана преди водомера, как се процедира?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: