• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Здравейте!
Проблема е следния - в къщата на село няма постоянно вода и реших да направя нещо по въпроса и то разбира се е хидрофор система. Сега... имам кладенец, но проблема е там че в момента водата е на под 8 метра от повърхността и не се знае дали ще се покачи нивото. За това минаваме на план Б който е да сложа 1000л. резервоар който да се пълни с вода от главната тръба и след това хидрофора да изпомппва от него, като за по - удобно разбира се ще сложа клапан с поплавък. Имам няколко въпроса.
1. Трябва да прекъсна връзката след водомера и да изведа тръба от която ще се водоснабдява резервоара и от там вече пускам нова тръба от резервоара през хидрофора и тръбата която вече отива към къщата и се разпределя нали? Ще се радвам на схеми.
2. Понеже не сме си постоянно на село има ли опасност да замръзне нещо зимата (помпата, резервоара...), които ще се намират в мазата?
3. Възвратен клапан само след водомера ли се слага или и след хидрофора?
4. Филтъра къде се слага?
5. Какъв хидрофор ще ми препоръчте. Гледам има за 200 лв има и за 1000 лв?
aetius - напреднал
Утре ако не забравя ще публикувам снимка на моята система, която е може би възможно най елементарната.Само като съвет вземи си хидрофор с електронен пресостат или ако е с механичен , смени само пресостат-а с електронен, аз имах маса проблеми с механичния.Сложихме електронен и всичко заспа.
kozl - майстор
Ползвай хидрофорна система с потопяема помпа. Ще отпадне резервоара.
Задаваш въпрос за замръзване в мазето ти. Ти трябва да си отговаряш на този въпрос. До сега защо не си установил?
С потопяема помпа без клапан при нея може да се постигне самоизточваща система обратно в кладенеца.
krasi92 - майстор
Козл прочети за план Б на човека. Къде да я потопи таз помпа за илядо и кусур лъва. У търбите на вейкато че влезе ли.
kozl - майстор
ср ное 02, 2022 5:32 pmkrasi92 написа:
Козл прочети за план Б на човека. Къде да я потопи таз помпа за илядо и кусур лъва. У търбите на вейкато че влезе ли.
В кладенеца.
genatatdi написа:
Сега... имам кладенец, но проблема е там че в момента водата е на под 8 метра от повърхността и не се знае дали ще се покачи нивото.
Аз предлагам с потопяема помпа в кладенеца, но все пак решението си е негово.
Нивото в кладенеца е паднало под 8 м, но каква е дълбочината :? и добре е да се знае на какъв дебит може да се разчита.
Здравейте!
Първо се извинявам на автора на темата,но въпроса ми е елементарен и не си заслужава да пускам нова .
Имам сонда ,набита тръба около 7м ,помпа -"Вида"-и още 6м до кота 0.Искам да заменя помпата с хидрофор и да захранвам къщата ,поливане на райграс ,зеленчуци и прочие.Засмукващата тръба е цол и четвърт или цол и половина.
На хидрофора засмукването е 1 цол и въпроса ми е мога ли да редуцирам директно с преход ,тази набитата всмукателната тръба към 1 цол и ако не става какъв е начина да направя монтажа?
Между другото забравих да спомена ,че има монтиран възвратен клапан малко преди самата помпа.
dragozow - майстор
Една сондажка в кладенеца с електронен пресостат и хидрофорния съд в мазето. В същото ако е мазе не би трябвало да замръзне, но ако има притеснения може да го опакова с вата. За всеки случай ако е вила на която не се ходи зимата е хубаво да източи всичко.
Баш Майсторо - специалист
пон окт 31, 2022 5:34 pmaetius написа:
Утре ако не забравя ще публикувам снимка на моята система, която е може би възможно най елементарната.Само като съвет вземи си хидрофор с електронен пресостат или ако е с механичен , смени само пресостат-а с електронен, аз имах маса проблеми с механичния.Сложихме електронен и всичко заспа.
Здравейте какъв електронен пресостат си взехте? Някой друг също ако може да препоръча такъв, че моя механичния понякога прави проблеми.
stani64 - напреднал
ср мар 22, 2023 12:22 pmБаш Майсторо написа:
пон окт 31, 2022 5:34 pmaetius написа:
Утре ако не забравя ще публикувам снимка на моята система, която е може би възможно най елементарната.Само като съвет вземи си хидрофор с електронен пресостат или ако е с механичен , смени само пресостат-а с електронен, аз имах маса проблеми с механичния.Сложихме електронен и всичко заспа.
Здравейте какъв електронен пресостат си взехте? Някой друг също ако може да препоръча такъв, че моя механичния понякога прави проблеми.
Използвам този електронен пресостат, от този тип вече 3- та година, има защита от ход на сухо, нямам проблеми с него.
EASY SMALL 2 СТАРТ 1.5 BAR
dragozow - майстор
ср мар 22, 2023 12:22 pmБаш Майсторо написа:
пон окт 31, 2022 5:34 pmaetius написа:
Утре ако не забравя ще публикувам снимка на моята система, която е може би възможно най елементарната.Само като съвет вземи си хидрофор с електронен пресостат или ако е с механичен , смени само пресостат-а с електронен, аз имах маса проблеми с механичния.Сложихме електронен и всичко заспа.
Здравейте какъв електронен пресостат си взехте? Някой друг също ако може да препоръча такъв, че моя механичния понякога прави проблеми.
Ето това е много добър пресостат ако ти се дават 200 лв:
https://www.argo-market.com/Products/Details/834

Ако ти се дават по-малко:
https://www.argo-market.com/Products/Details/1322

Ако ти се дават още по-малко:
https://www.argo-market.com/Products/Details/1303
  • 1
  • 2

Тема "Въпроси отностно хидрофор система" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: