Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
lyubohar - майстор
Случва ми се годишно 1-2 пъти да се задръства мивката в кухнята.
С две корита и два сифона е.Лошото е,че когато са я правили майсторите прехода м/у двата сифона е хоризонтален.
Досега винаги съм разглобявал,остъргвал и почиствал.Обикновено 2/3 от тръбите са запушени.
Пробвал съм с разни препарати за почистване,но не вършат работа.
Заминават в канала и не почистват нищо.
Търся съвет за някакво решение без разглобяване.
Благодаря.

Прикачен файл

20221026_155736.jpg
stefanjor - специалист
Трябва да премахнеш хоризонталната част.
Варианти много.
Krasi_S - специалист
Както е казал колегата вече, премахване на правата част. От двата сифона на мивките тръгват гофрета към канализацията. И там един разклонител (У-тка :lol: ) за всяко гофре. Но като гледам нивата от снимката, утката ще трябва да се сложи на мястото на боядисаната дъга. Иначе пак ще има хоризонтален участък, който ще се задръства.
lyubohar - майстор
Наясно съм,че хоризонталната част създава проблем.
И гофретата ще създават същия проблем.Гънките са предпоставка за задържане на мазнини.
Дали няма специални комплекти за такива мивки с 2 корита?

Сега рових за информация.Почти всички сифони за двойни мивки имат хоризонтална свързваща част.
Ще се мисли за нестандартно решение след като я почистя механично с разглобяване. :-D
Krasi_S - специалист
Всички готови комплекти, които съм виждал са и те с права част. А относно гофретата - те ще са под наклон и задържането ще е минимално. Лично при мен, на мивката в кухнята за 7 години не ми се е налагало да почиствам или сменям гофре. А я ползваме 5 човека. Явно периодичното почистване с препарати работи. Но пък това в банята се налага на няколко месеца да го свалям и промивам от натрупалите се косми. :supz:
Иначе може да замениш гофрираните тръби с обикновени PVC. Но ще иска малко "направи си сам" - да ги нагрееш и огънеш към разклонителя. Или друг вариант, който ми идва сега е да си ги наставиш от дъги, колена и парче тръба.
miliad - майстор
Обикновенно сифоните за двукоритна мивка не са с такава конфигурация. При тебе има някаква стъкмистика и ти се получава хоризонтална част. Стандартно двукоритните сифони са само с един воден затвор или Sка. Преработи инсталацията.
lyubohar - майстор
Да,така го е стъкмил майстора някога.
Иначе ето линк съсъ сифони за двойни мивки.
Ами почти всички са с хоризонтални тръби м/у двата сифона.
https://www.google.com/search?sxsrf=ALi ... 4&dpr=1.25
miliad - майстор
Ами, не са хоризонтални. Имат си фабрично заложен наклон. Отделно, че "хоризонталнта" част е преди водната тапа.

Тема "Често задръстване на канал на мивка." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: