Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
road_runner - специалист
Ами ще проверя фирмите утре, не мога да осигуря достъп до нищо освен моя си апартамент.

Не ми се иска да ми свалят тоалетната , но не знам иначе как ще стигнат до отходния канал вертикален....

Затова питам дали има шанс със сода каустик на люспи да я изсипя в тоалетната и после с една вакуум помпа ръчна . Ще ми струва 30ина лв помпата със содата.
То и да 100 да е, майната му, но не искам да се занимавам после с монитране на тоалетни, чистене на под и т.н.
Lutchezar - майстор
Някъде в мазето има ревизия. Взимаш си маркуч за отпушване на канали за водоструйка плюс водоструйка от някой приятел и започваш отдолу нагоре.
По принцип е по-здравословно от горе надолу, може да стане през някоя ревизия или отдушника.
Има и дълги ендоскопи по 15-20 метра за телефон.

Едно време в панелката като бях на всеки етаж имаше и ревизия на канала...
krasi92 - майстор
Със сода каустик едва ли ще стане. Специализирана фирма ще ти вземе малко повече от цената на маркуча за водоструйката. Ако те привлича да се омажеш и овонясаш на пор отиди до строителния и си вземи от черната тръба за водопровод 25мм.Цената на метър е около левче и топчето е достатъчно дълго за 30 етажа. В мазето отваряш ревизията и ръчкане здраво. Като всичко стане кафяво и гадно си отпушил търбата. Желателно е да предупредиш всички съседи да не пускат водичка. Абе голяма драма.
road_runner - специалист
Сега гледах един клишп в тубата, какво се случва след употреба на много сода каустик - огромни образувания като парчета желе. С ендоскоп и машина го разбиха.
Та няма да е сода каустик. Явно ще се вика фирма, дано мине успешно.
kr1100 - майстор
нед ное 13, 2022 6:32 pmkrasi92 написа:
Специализирана фирма ще ти вземе малко повече от цената на маркуча за водоструйката.
2018 г. офертата беше 270лв. сега не знам
Lutchezar - майстор
На кой етаж си? Бонусът е че е от теб надолу, просто трябва да разпиташ съседите под теб. Който и да е, има голяма вероятност да остане в общия канал ако не се извади.
road_runner - специалист
втори над магазини, реално са 8 метра отдолу до ревизията в мазето.
LazarGanev - "Велик майстор"
Мисля, че проблемът е в твоето отклонение
chapara - майстор
Или в магазина според мен!
LazarGanev - "Велик майстор"
В 3м вертикал ф110 (до отклонението на магазините) има 30л "резервоар", който се оттича бавно, но все пак се оттича, тъй че като пуснат от горните етажи едни 6-7л материал, той ще се поеме от този "резервоар" и би трябвало да се усети проблем в етажа на магазините, а не на етажа над тях.

Тема "От сифоните връща пръски вода при пускане на тоалетни отгоре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: