Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
road_runner - специалист
Здравейте,

Направи ми впечатление на последък, че когато от горе се пусне тоалетната на съседите, на мойте сифони се получава едно пръскане от сифоните на тоалетната и от банята. Т.е явно някакво голямо налягане идва по голямата тръба и бута надолу и успява да изпръска вода през водните тапи на двата сифона.

Друго, което ми прави впечатление, че тоалетната чинич сякаш се оттича една идея по-бавно сякаш.

И понякога пералнята издава едни балбукащи звуци при плакнене и много често имам излезнала пяна през сифона в тоалетната - той е свързан със сифона на пералянта , която е през една стена.

Идеи някакви какви може да са причините и как се процедира?
chapara - майстор
съб ное 12, 2022 9:57 pmroad_runner написа:
Здравейте,

Направи ми впечатление на последък, че когато от горе се пусне тоалетната на съседите, на мойте сифони се получава едно пръскане от сифоните на тоалетната и от банята. Т.е явно някакво голямо налягане идва по голямата тръба и бута надолу и успява да изпръска вода през водните тапи на двата сифона.

Друго, което ми прави впечатление, че тоалетната чинич сякаш се оттича една идея по-бавно сякаш.

И понякога пералнята издава едни балбукащи звуци при плакнене и много често имам излезнала пяна през сифона в тоалетната - той е свързан със сифона на пералянта , която е през една стена.

Идеи някакви какви може да са причините и как се процедира?
Това лято правен ли е ремонт над и под Вас?
road_runner - специалист
не съм сигурен, може и да е имало нещо, но къртене на баня не е имало по спомен.
Каква е идеята? че някъде има тапа в централната тръба ли?
chapara - майстор
Не, елиминиран отдушник на канализацията. Той може и на покрива дае, ако някой е решил да ползва дупката за други цели и да се създава вакуум. А може и от долу да е, някоя баба прала на ръка и хвърляйки водата, да са и избягали кюлотите по канален ред,
kozl - майстор
съб ное 12, 2022 11:53 pmroad_runner написа:
не съм сигурен, може и да е имало нещо, но къртене на баня не е имало по спомен.
Каква е идеята? че някъде има тапа в централната тръба ли?
Ако има запушване по вертикалния клон, няма да има пръски, а ще върне вода през сифоните дори и от водата от твоята т.чиния. При майка ми т.чиния започна да се оттича по-бавно. От връзката и с канала и извадих 2 пластмасови остатъци от ароматизатори.
Вакума в канала ускорява пресушаването на водния затвор в сифоните.
Може би появата на пяна от сифона е по причина, че водният затвор е зачезнал.
LazarGanev - "Велик майстор"
Ако има някакво запушване под вас, което да служи като тапа, поведението на сифоните би било точно такова - онова "бутало", което идва отгоре с голяма скорост, създава налягане под себе си и поради наличието на тапа, въздухът излиза през сифоните на междинните етажи. Такава тапа също обяснява и бавното оттичане на тоалетната
krasi92 - майстор
Задръстена търба и то съвсем близо до сифоните ти. Памперси и превръзки. Нещо такова. Абе гадна работа
road_runner - специалист
Още едно нещо ми направи впечатление, на тоалетната чиния нивото на водата се вдига за секунда с около половин сантиметър, когато пускат отгоре вода.


Ако е централната тръба вертикална под мен, как се отпушва това нещо?



Ако пробвам със вакуум помпа през най-близкия сифон или самата тоалетната ще има ли шанс?
MamaMy - майстор
Викай каналджия докато е време, че като се обърне колата пътища много. Ще се случи изведнъж и ще бликнат лайняни гейзери. Ще потекат фекалии по коридорите и стаите, а по стените ще се появят кафяви струйки. Ако си правил скоро ремонт ще ти се прииска да си умрял. Дори да не си правил ремонт пак ще ти се иска да си умрял. :lol:
chapara - майстор
Има фирми с нужната техника. Имат и видеонаблюдение, та евентуално да се разбере кой ще плати масрафа. Може по някаква причина някой да е затъкнал мека връзка на тоалет.чиния по навътре до централния проход.

Тема "От сифоните връща пръски вода при пускане на тоалетни отгоре" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: