• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
kozl - майстор
Не успях да си харесам друга подобна тема и отворих нова.
Спука се холендер за водомер 1/2 и кво да вида :shock:
Аман от Економии #-o


Прикачен файл:
Холенд водмер полов цол спукан_1.JPG


Тенкю, тенкю, ма аман! Веке сакам дебеленкю :xplode:
Andri01 - майстор
Другия път в магазина с кантарче. :lol:
kozl - майстор
Аз кантарче имам, но ми е необходима сравнителна таблица по размери :lol:
Щом теглото по-малко и не купвам.
Ама ако ползвам кантар, дали ке има кво да купя :?
schuldiner - майстор
Да попитам, холендрите на смесителите сменят ли се някак? Вината е повече моя, опитах да навия нов върху стари ексцентрици, че бяха циментирани и не ми се къртеше. Ама на старата арматура холендрите поне двойно дебели и с напъване се навиват. Като спрасках два чисто нови смесителя, разкъртих и стана очевидно, че ексцентриците са накриво. Сега всичко пасна, ама си имам два смесителя с пукнат холендър на топлата вода.
radius - майстор
Водата където минава не беше ли шестостен ?
preslav - майстор
пон ное 21, 2022 11:56 amschuldiner написа:
Да попитам, холендрите на смесителите сменят ли се някак? Вината е повече моя, опитах да навия нов върху стари ексцентрици, че бяха циментирани и не ми се къртеше. Ама на старата арматура холендрите поне двойно дебели и с напъване се навиват. Като спрасках два чисто нови смесителя, разкъртих и стана очевидно, че ексцентриците са накриво. Сега всичко пасна, ама си имам два смесителя с пукнат холендър на топлата вода.
Самата гайка не съм виждал да се продава, което не значи, че някъде я няма като резервна част.
На първо време можеш да прехвърлиш здравите гайки на единия от смесителите, откъм входа на водата има шестостени, резбата е обратна (обикновено) - сваля се бронзовата втулка, другото е елементарно.
preslav - майстор
пон ное 21, 2022 10:10 amkozl написа:
Аз кантарче имам, но ми е необходима сравнителна таблица по размери :lol:
Щом теглото по-малко и не купвам.
Ама ако ползвам кантар, дали ке има кво да купя :?
Имам някъде дърт водомер, но мисля е 3/4 - защо не видиш дали няма да пасне обикновен холендър (само частта, която те интересува).
iliya_i - майстор
пон ное 21, 2022 12:21 pmpreslav написа:
Самата гайка не съм виждал да се продава, което не значи, че някъде я няма като резервна част.
Преди 6-7 години си бях купил от Практикер. Сега не виждам, ама тука има: https://www.masterhaus.bg/bg/product/22 ... terija-3-4

ПП. Питащия е градски - Орекс, на ъгъла под ВиК: https://orex.bg/holendrova-gayka-za-sm ... p4883.html
schuldiner - майстор
Мерси, ще ги мъча значи. Само като ги прихвана на менгемето да не хвръкне нещо друго :-D
А от орекса съм много доволен, като кажа “не искам ментета“, не са ме подвеждали.
Дано препоръчат на kozl подобен в София. Щото го разбирам и му съчувствам. Три бани, три тоалетни, осем мивки плюс бойлери, перални :x ... Все нещо някъде капе, все нещо се чупи. Преди месец бая се изръсих да подменям съмнителни меки връзки, колена, удължители, кранчета и смесители плюс два душа. Обаче не предвидих филтъра в шахтата, понеже е на няколко месеца. Спраска се фабричният пвц преход на една втора, а помпата като не знае и аз докато усетя, шахтата догоре. Не е нещо сложно ВиКто, ама на тази тема няма карък като мен :-D
preslav - майстор
пон ное 21, 2022 5:19 pmschuldiner написа:
Мерси, ще ги мъча значи. Само като ги прихвана на менгемето да не хвръкне нещо друго :-D
Няма нужда от менгеме, развиват се и на ръка (особено новите).
  • 1
  • 2

Тема "Фитинги от месинг" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: