• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
Без навиване на туй-онуй по стеблото след раздвижване, никога няма да спре да капе :cool:

П.С. А и тръбите на са ти толкова зле, вземи два читави ключа и развий тоя кран накрая. Като се завайкате, та чак сърцето ми се къса💘😁
radius - майстор
Па и ти си прав.
Което ме подсети как се опитах преди години да понатегна крана ПРЕДИ водомера в апартамента, че капеше от ствола и малко се пооткъсна резбата. Това в събота вечер [-X .
Спиране на водата на входа, завиване на тапа 3/4 и след като намерих качествена нова глава след седмици, пак спиране и монтиране. Оффф, гадост.
kr1100 - майстор
вт ное 22, 2022 5:04 pmpreslav написа:
Кранът ти е 1/2 цола, но това е без особно значение в момента.
Разхлаби гайката, която съм очертал в червено и всичко ще си дойде по местата, после затегни само дотолкова, че да спре да прокапва от салника.
Уплътнението вече е заминало и няма да помогне развиване и завиоване. Дори и да бронзов крана вече е аут. Има износване и при завиване няма да спира водата. Един съвет с горелка и смяна на крана е решението.
chapara - майстор
Казах два хубави хамерикански раздвижни ключове! Имаш право на три грешки, не са малко. Първо крана, второ нипел тръбичката и трето, коляното. След това нова резба на тръбата. Стига с апокалипсиса!
kozl - майстор
вт ное 22, 2022 9:24 amabracadabra написа:
Ето за какво става на въпрос:
IMG_20221114_131649.jpg
Това е стар заял спирателен кран. Мисля че е 1/2 цола.
Искам да го сменя. Купих и едно малко кранче, както и врътка за замяна на старата, но мисля че няма да стане.
Ако изобщо се развърти.
IMG_20221114_131024.jpg
Този кран ще свърши ли работа, че ми се струва малко нестабилен, но го взех само защото ако го навивам на мястото на стария
да се върти и да не опира в стената.
Но, малко ме е страх да пипам там че е толкова старо че може да излезе и друг проблем и не зная как ще се оправя.
Дори ако има някои за Надежда, ще заплатя да го оправи.
Не си писал в какво положение е крана. Ако е отворен може да развиеш меката връзка и да завиеш сферичния (малък) кран, който си купил, плюс съвет да добавиш нова мека връзка, а предишната за скрап.
  • 1
  • 2

Тема "Смяна на спирателен кран за казанче" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: