Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
piteriv - специалист
Здравеите и благодаря че ви има.Помагате много а и вьспирате(раскривате)много непочтенни "майстори".И така ще споделя моята одисея а вие ме посьветвйте,ако можете и искате разбира се! Наех фирма да ми направи ВиК инсталацията на кухня и баня. Направиха я стиснахме си рьцете платих им и си трьгнаха.Остана да монтират апаратите и батериите но казаха това накрая.На другия ден излях две кофи вода в дебелата трьба кьдето ще бьде тоалетната и след малко подложния пяськ на две места се намокри.Оказа се че след като са разсширили и вкарали трабата една в друга вьобще не са я залепили.Поправиха я мьрморейки че нямало да тече ракия там но ,ас им загубих доверие. :| Често чета форума и имам сериозно притеснение относно Р.Р.инсталация.КАК да проверя дали няма течове на лепените места(нипели, колена)ИЛИ че не са стеснили трьбите при лепенето намалявайки дебита им.Моля ви кажете какво е и мнението ви за Р.Р.трьби.Какво ще стане ако протекат след като сложа плочките.Дават ли аварии?Но за това май е кьсно да питам.А трьбите са светло сиви бес ал. обложка.Нямате си представа до кьде ми стигна от този ремонт :x Благодаря за отделеното време :)
ironlady - модератор
Ами стискам палци да нямаш повече проблеми с тези сладури :wink: .Варианта да се провери дали имаш теч преди да сложиш плочките и останалите елементи е да надуеш инсталацията с вода.Това между другото е задължително да се направи след като са приключили и ако няма опастност от замръзване е можело и да ти я оставят пълна че дори и някой ако надупчи тръбата да му измие очите и да остане следа от поразията му :wink:.
piteriv - специалист
Не я надуха защото не бях(ивсе още не сьм)купил батерии кранове и тем подобни.Та нали сме още в началото на тази епопея,не сме избрали дори и плочките.Трябваше да изливаме замаската, но след случилото се????????А как да проверя дали не са стеснили и трабата някьде?? :?
LazarGanev - "Велик майстор"
Сложи тапи на всички изводи и я надуй. Това е тяхна работа, ама като си им платил... Има едни сини и червени пластмасови тапи, които се навиват на ръка и уплътняват с гумен пръстен. Трябва да останат там докато работи мазача и фаянсаджията. А колкото до стеснението - можеш да го провериш, като на всеки извод вадиш тапата и завиваш кран, за да видиш дебита, но това е играчка, а и не вярвам да са чак такива леваци.
piteriv - специалист
Ако сложа тапи и я надуя какво ще стане с вьздуха :)
Trifun - специалист
piteriv написа:
Ако сложа тапи и я надуя какво ще стане с вьздуха :)
Ще си остане вътре до монтирането на смесителните батерии - не е трудно да се досети човек ...
Но с въздух или без него - така или иначе трАбите ще са ти под налягане - ако има проблем - ще го усетиш.
Rumen Iankov - специалист
Ако си на бойлер сложи една мека връзка между студената и топлата вода за да можеш да пробваш и тръбите на топлата вода :)
piteriv - специалист
Благодаря за сьветите и дано да няма проблем :lol:
montoya - майстор
Rumen Iankov написа:
Ако си на бойлер сложи една мека връзка между студената и топлата вода за да можеш да пробваш и тръбите на топлата вода :)
Може меката връзка и на някой от универсалните комплекти да се сложи.Пробата на топлата вода под налягане също е задължителна.Просто понякога се случва да не стане хубава спойка на някое кофти място.После ходи си троши плочките, щото майстора не си е свършил работата докрай.
Ако искаш мога да ти дам телефона на едни хора,които работят мн.добре

Тема "Здравейте,моля за сьвет за нова P.P.инсталация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: