Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
В този апартамент, в който е проблема не живея, това ни е семеен апартамент, който ползваме когато сме в града в който е и по стечения на обстоятелствата, правя ремонт на нов апартамент и спя само в проблемния.
Определям се като, чевръст и технически грамотен човек и не мисля, че съм сглобил погрешно сифона.
Миризмата не идва от сифона и отвора на мивката, а идва от зад ботуша, където влиза гофрето.
chapara - майстор
вт дек 20, 2022 10:15 pmyanko78 написа:
В този апартамент, в който е проблема не живея, това ни е семеен апартамент, който ползваме когато сме в града в който е и по стечения на обстоятелствата, правя ремонт на нов апартамент и спя само в проблемния.
Определям се като, чевръст и технически грамотен човек и не мисля, че съм сглобил погрешно сифона.
Миризмата не идва от сифона и отвора на мивката, а идва от зад ботуша, където влиза гофрето.
Бе човек ревизирай нещата, че ми омръзна да те подканям!👹
Lutchezar - майстор
Сложи малко стреч фолио, мокър найлон или подобно на отворите в мивката, евентуално и на подовия сифон и пусни водата в тоалетната. Гледай кой как се държи.
yanko78 - специалист
Одеве успях да влезна в мазето и открих шахта за нашия шранг. За жалост, не можах да влезна в мазето в което вървят тръбите, но какво ми направи впечатление. Вдигнах капака на шахтата и течноста с да не казвам какво, беше до върха, направо не знам как не прелива. Дали разсъждавам правилно, че тази шахта, би трябвало да е отпушена и да не задържа течностите? Тръбата се вижда която идва от шранга и е напълно чиста и освободена. Срешнах комшийката под мен и тя потвърждава същото, че у тях яко връща миризми. Не изключвам факта, че и при мене си има запушване. Звънях на фирма да дойде да отпуше, но човека ме насочи, именно да търся проблема на доло, каза, че нямало смисъл да идват и да чистят моите канали.
Също тълкувам, ако в действителност, ако доло в шахтата е проблема и връща, защо връща в апартаментите, а не през отдушника на покрива, ако въобще и го има….
kozl - майстор
Сетих се за случай на миризма от куфарите затварящи вертикалните щрангове. Сифоните с клапа и воден затвор и мирише. Като облепихме фугите на ревизионните врати спря да мирише.
А като боядисвах таваните на баните при сина бях покрил стените с лекия найлон и там при верт, щрангове найлона се надигаше и прилепваше, което означава движение на въздух през куфара на верт.щрангове.

Тема "Връщане на лоша миризма от канал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: