Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
chapara - майстор
От години повтарям и пак ще повторя че гофретата са за леваци, които не могат да сглобят елементарен пвц пъзел и да си поставят нормален, стандартен сифон. Гофрето като такова е с вроден недъг да събира боклуци и да намалява скороста на водния поток с минимум 30%, при което тръбите образно казано стават лениви и ако някъде са монтирани на границата на наклона - воала. За 40+ години нямам и една връзка направена с гофлайноре, а поправяни с десетки. И нямам нито една рекламация, с което съм горд.😁

,,Ще разглобяваш Баце, но кога, само ти като узрееш"😅 Ако не ти - фирма, но пак ще разглобяваш.
Работата не е трудна, но..........😎
iliya_i - майстор
вт дек 20, 2022 1:13 pmchapara написа:
От години повтарям и пак ще повторя че гофретата са за леваци, които не могат да сглобят елементарен пвц пъзел и да си поставят нормален, стандартен сифон.
Аз пък сифоните на мивките си ги свързах с канала с такава маркучи и съответните фитинги за нея.
Би ли споделил мнението си на специалист за тях?
yanko78 - специалист
вт дек 20, 2022 1:13 pmchapara написа:
От години повтарям и пак ще повторя че гофретата са за леваци, които не могат да сглобят елементарен пвц пъзел и да си поставят нормален, стандартен сифон. Гофрето като такова е с вроден недъг да събира боклуци и да намалява скороста на водния поток с минимум 30%, при което тръбите образно казано стават лениви и ако някъде са монтирани на границата на наклона - воала. За 40+ години нямам и една връзка направена с гофлайноре, а поправяни с десетки. И нямам нито една рекламация, с което съм горд.😁

,,Ще разглобяваш Баце, но кога, само ти като узрееш"😅 Ако не ти - фирма, но пак ще разглобяваш.
Работата не е трудна, но..........😎
За мен проблема си го казал още в първото изказване.
Първо мивката беше само с гофре и за това взех сифон с ново гофре. Сложих го и миризмите си останаха, затова сметнах, че проблема не е, че няма сифон а другаде. Мивката е с полу ботуш и по трудно бих сглобил твърда разводка.
В момента правя/направих първата си баня, с изцяло промяна на водопровод, ел инсталации и обратни води, понижени нива, вградени смесители, пилене на ъгли и т.н. Всичките ми инструменти са в новия апартамент и до някъде ми писна и не ми се мъкне всичко в проблемния. И да взема да се самопохваля :)
Изображение
Изображение
Изображение
chapara - майстор
вт дек 20, 2022 1:38 pmiliya_i написа:
вт дек 20, 2022 1:13 pmchapara написа:
От години повтарям и пак ще повторя че гофретата са за леваци, които не могат да сглобят елементарен пвц пъзел и да си поставят нормален, стандартен сифон.
Аз пък сифоните на мивките си ги свързах с канала с такава маркучи и съответните фитинги за нея.
Би ли споделил мнението си на специалист за тях?
Не съм ползвал такива, защото не обичам да променям работеща концепция. Смятам че са добри, защото вътрешно не са акордеонно гофре!
Не бих си сменил начина на работа за да мина
на този вариант, просто не ми седи прегледно
и мисля че има доста несигурни точки.
chapara - майстор
Янко, ти хубаво си се хвалиш, но проблема то седи, а той е вероятно натрупана луга по тръбата(но казваш, ново е всичко), боклук попаднал по време на ремонта, гофрето, сифона на мивката, който не сме видяли, сглобяването на сифона(стъпка, по стъпка) или наклоните на мръсния канал.
iliya_i - майстор
А я да каже къде в цялата схема е свързана пералнята?
Защото се сещам за едни ефекти, свързани с неразтваряне на течните (уж) перилни препарати.
chapara - майстор
вт дек 20, 2022 7:46 pmiliya_i написа:
А я да каже къде в цялата схема е свързана пералнята?
Защото се сещам за едни ефекти, свързани с неразтваряне на течните (уж) перилни препарати.

Как къде, някъде по мр.канал, вероятно с ,,тетка", без увличане на водния поток. Чудно ми е къде е парцалчето(често срещано явление)което е било на тръбата по време на лепене на плочките :shock: :? :-D :)
yanko78 - специалист
Явно не четете. Това с банята, е в нов апартамент. В стария който е блок на 50г е проблема. Да, пералнята е свързана в кухнята, на канала на мивката. Имам спомени, че се е случвало във времето, пералнята да връща. Какъв е най-ефикасният начин да прочиста/отпуша тръбите?
krasi92 - майстор
Препарат за отпушване на канали примерно. По избор.
zz_stefanov - майстор
Янко, как си с аспиратора в кухнята. Когато е включен има ли от къде да постъпва свеж въздух. При сегашните уплътнения по дограмата, подналягането от аспираторът отваря водните затвори на сифоните.
Отделно сифонът ти ако е с чашки трябва така да е нагласен, че да се образува воден затвор. Гоферният сифон също трябва да е така извит че водният затвор да е достатъчен.

Тема "Връщане на лоша миризма от канал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: