Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
yanko78 - специалист
Имам проблем с много лоша миризма, която излиза от канала на мивката в банята. Когато пусна водата при ежедневно ползване, мирише много гадно. По принцип, гофрето от сифона влиза супер плътно, в тръбата към канализацията, но пак мирише. Мога да го омажа хубаво със силикон като допълнително уплътняване, но по скоро ме притеснява и си задавам въпроса, защо и как се получава това връщане на неприятните миризми от канала? На същия “шранг” е и мивката в кухнята на отсрещната стена, но там проблеми няма.
На какво може да се дължи това връщане?
ulieliadi - специалист
На сифона или липсата на воден затвор :wink:
yanko78 - специалист
пон дек 19, 2022 10:21 pmulieliadi написа:
На сифона или липсата на воден затвор :wink:
Е, нали сифона е водният затвор?
Има нещо проблем в/с канала според мен, което при пускането на вода, да кара въздуха от него, да се връща обратно.
Миризмата се явява, само когато е пусната чешмата.
chapara - майстор
Ми има, запушване! Разглобявай, мий и продухвай :cool:
yanko78 - специалист
пон дек 19, 2022 11:18 pmchapara написа:
Ми има, запушване! Разглобявай, мий и продухвай :cool:
Е кво да разглобя? Сифона на мивката е чисто нов, а в стената има само една дупка за гофрето. Ясен ми е пътя на тръбите, но не мога да изкъртя банята, за да ги прегледам/отпуша или да открия, къде е точно проблема. Явно ще е само в тая тръба и връзката и с основната канализационна, изхождайки, че и от кухнята влизат в една обща, а връщането е само в банята. Ще пробвам да налея някакви препарати за отпушване и ще омажа яко със силикон около връзката гофре/канал. Дано се получи, че не се издържа, цялата къща се осмирисва от тая гняс дето вони.
zz_stefanov - майстор
Връща от където му е по лесно, при теб е в банята.
На шахта ли си?
Lutchezar - майстор
Отдушник на канала на покрива има ли?
Ако ти си го правил, има си правила кое под какъв ъгъл се включва към канала, може някъде да се включваш неправилно и затова да се получава.
kozl - майстор
Мивката в банята има ли преливник? Колко сантиметра виси гофрето за сифона под отвора за канала в стената?
Възможно е миризмата да е в каналите на преливника вграден в мивката.
Възмижно е гофрето за сифона да не прави сифон с "U" форма или тай да е с недостатъчна дълбочина.
Също е възможно миризмата да е от сифона на пода. За проба го покрий плътно преди да пускаш вода в мивката.
А дали в банята смърди и когато в кухненската мивка тече вода?
yanko78 - специалист
Става въпрос за стар блок, банята е правена преди 10-на години, мивката е с приливник, който си е излят в керамичната мивка. Миризмата излиза, само когато се ползва мивката в банята. Няма никакво забавяне при изтичане на водата, да предположим от някакво запушване, но явно то съществува. Ще пробвам с препарати да отпуша, ако не стане, ще търся някоя фирма с техника да продуха.
radius - майстор
И аз съм на мнение, че миризмата е от твоите мивка, сифон, гофре, а не от канала. Не знам кое точно е чисто ново, но мисли в тази посока. Събира се една лига по стените и е доста смрадлива.

Тема "Връщане на лоша миризма от канал?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: