• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
schuldiner - майстор
чет дек 29, 2022 7:55 pmchapara написа:
Чудя се като започнете да се ,,изпотявате" от развиването на разни кранчета и фитинги, или се потите повече от навиването им?
Като ви казвам, че няма карък като мен на тема ВиК... По препоръка на форума пратих гаранционния дипломат 10 л в пенсия и взех 15 л елдом. Отварям кашона вкъщи - дали ми с долни изводи. Уж да го подменя, ама нямали наличност, "ше трябва да счакате другата седмица". Е, аз кво х.я му обяснявах на "консултанта"?! Реших да си спестя разправиите и да го монтирам с изводите надолу, обаче меките връзки не стигат с 3-4 см. Хайде до орекса, хем да взема от дебелата армировка. Да ме накара някой пак да развивам/завивам, ще отнесе някоя майна...
Самият бойлер добре работи повече от месец. И добре прави, че лошо му се пише...
kozl - майстор
Да дебита зависи от налягането на водата и от проводимостта на водопровода.
Със сигурност стесненията намалявят възможностите за дебит, но ако намаленият дебит е предостатъчен за ползвателя, какво като е стеснен водопровода :?
Пробата пэказва.
Дори аератора на смесителя е достатъчен да намали дебита. Махнал съм аератора на смесителя в общото помещение в сградата, за да се пълнят по-бързо кофите с вода. Но в къщи предпочитам да съм с аератор и налага се да почакам по-дълго докато пълня кофата.
LazarGanev - "Велик майстор"
На мен ми е много смешна модата напоследък водопроводът в жилището да се изпълнява с ППР ф25. Дори една дизайнерка (много обичам да се заяждам с тях по обектите) ми обясняваше как тя вече "изпълнявала" тръбата до вградения в тавана душ с тръба ф31, щото жените вече имали дълги коси и трябва много вода :-D . Нито има такъв размер, нито тя знае и може, но иначе "изпълнява"! Не я питах през меката връзка на бойлера ли я захранва тази тръба ф31 :lol:
iliya_i - майстор
съб дек 31, 2022 10:15 amLazarGanev написа:
На мен ми е много смешна модата напоследък водопроводът в жилището да се изпълнява с ППР ф25.
При мен е ППР ф25 на студената до разклонението бойлер-тоалетно казанче, което е на около 5-6 метра след водомера.
При старото изпълнение с 1/2 желязна, при пускане на казанчето се усещаше на душа промяна. Сега вече почти не се усеща.
schuldiner - майстор
съб дек 31, 2022 10:15 amLazarGanev написа:
На мен ми е много смешна модата напоследък водопроводът в жилището да се изпълнява с ППР ф25. Дори една дизайнерка (много обичам да се заяждам с тях по обектите) ми обясняваше как тя вече "изпълнявала" тръбата до вградения в тавана душ с тръба ф31, щото жените вече имали дълги коси и трябва много вода :-D . Нито има такъв размер, нито тя знае и може, но иначе "изпълнява"! Не я питах през меката връзка на бойлера ли я захранва тази тръба ф31 :lol:
Това за дългото измиване на многото коса важи за "меката" вода. Със стандартната варненска изплакването е съвсем нормално - може би десетина секунди повече от на човек с къса коса. Но на жените трябва да им се слага някакъв таймер, че се забравят... Апропо, нещо за омекотителите за баня? Не ща централно за къщата, а само заради косата... струва ли си и какво да гледам?
chapara - майстор
Аз пък не знам от къде дойде тази мода да захранваТЕ бойлер с меки връзки, че пък и да влизат отворите им в база за сравнение на вътрешно сечение :? Има разни видове тръби и неръждаеми гофрета, които най малко ще те спасят от наводнение.
  • 1
  • 2

Тема "Захранване на бойлер с 1/2 вход от 3/8 връзка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: